NEYMAR JR’S FIVE NABIERA ROZPĘDU! KAPELA WESELNA CHCE WRÓCIĆ DO BRAZYLII – WYGRYWA W KRAKOWIE!

Za nami pierwsze trzy przystanki eliminacyjne Neymar Jr’s Five w Polsce. W miniony weekend na boiskach zagrało 80 drużyn, ponad 400 graczy spróbowało swoich sił w nietypowym formacie, wyłoniliśmy 6. finalistów. Najliczniej stawili się zawodnicy na inauguracji w Bielsku-Białej, następnie turniej odwiedził Katowice, a później przeniósł się do Krakowa. Tam emocje sięgnęły zenitu – KAPELA WESELNA – aktualny mistrz Polski, zrobił pierwszy krok w stronę obrony tytułu, wygrywając przystanek w swoim mieście. Teraz tournée odwiedzi Szczecin, Poznań i Wrocław.

Wydarzenia z Krakowa (13.05) najlepiej obrazują emocje towarzyszące rozgrywkom znanym z zasady „tracisz bramkę – tracisz zawodnika”. KAPELA WESELNA wystartowała tam w roli faworyta, przezwyciężyła presję i sprostała wyzwaniu. Droga na najwyższy stopień podium nie była jednak łatwa. Już pierwszy mecz z ich udziałem zakończył się remisem. W pojedynku 1 na 1 górą okazał się napastnik obrońców tytułu – Wojciech Przybył. Powtórzył tym samym swój wyczyn z ogólnopolskiego finału 2017, w którym zwycięski gol w takim starciu, zapewnił im bilety do Brazylii.

Pierwszy mecz był najtrudniejszy. Potem się odblokowaliśmy i realizowaliśmy swój plan. Cieszę się, że strzeliłem tę bramkę, dała mi kopa! Wszyscy graliśmy dokładnie tak, jak powinniśmy grać w Brazylii. Pierwszy krok do powrotu do Ameryki Południowej zrealizowany. Teraz wystarczy wygrać polski finał i lecimy poprawić wynik – z uśmiechem komentuje występ Kapeli Weselnej Wojciech Przybył.

Od początku graczom towarzyszył prowadzący YouTube’owy kanał „Trenuj z Krzychem”. Krzysztof Golonka dawał uczestnikom zawodów cenne rady związane z piłkarską żonglerką i zaprosił ich do udziału w jego najnowszym video. Cała akcja związana jest z Instagram’owym konkursem #neymarjrsteam, w którym główną nagrodą jest miejsce w drużynie marzeń samego Neymara Jr. Twórcy najciekawszych zgłoszeń, zdjęć lub video, polecą na światowy finał Neymar Jr’s Five do Brazylii i zagrają ramię w ramię z gwiazdą PSG.

Równie ciekawie było na boiskach w Bielsku-Białej. Najszybciej strzelona bramka padła tam już w 20 sekundzie meczu. Pierwszy raz w historii imprezy osamotniony na boisku gracz postawił się czwórce przeciwników zdobywając honorową bramkę! W katowickim biurze zawodów zarejestrowało się ponad 100 zawodników i… pierwsza w tym roku zawodniczka, którą przywitano salwą oklasków.

To dopiero początek turniejowej trasy, która odwiedzi jeszcze: Szczecin, Poznań, Wrocław, Olsztyn, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin, Warszawę i Łódź. W wielu miastach są jeszcze miejsca. Zapisy na stronie: www.neymarjrsfive.com

Komentarze