Najskuteczniejszy model trzeciej kolejki Ligi Mistrzów – gr. B

Za nami trzecia kolejka fazy grupowej UEFA Champions League 2016/17. Sprawdźmy, który model był najskuteczniejszy w grupie B.

Napoli – Besiktas Stambuł 2:3
0:1 Adriano (Nike Hypervenom Phinish)
1:1 Dries Mertens (Nike Mercurial Vapor XI)
1:2 Vincent Aboubakar (Nike Magista Opus)
2:2 Manolo Gabbiadini (Puma evoPower 1.3)
2:3 Vincent Aboubakar (głową)

Dynamo Kijów – Benfica Lizbona 0:2
0:1 Eduardo Salvio (adidas ACE 16.1 Primeknit)
0:2 Franco Cervi (Nike Mercurial Superfly V)

W grupie B nie możemy wybrać najskuteczniejszego modelu, ale za to najskuteczniejsze silo. Miano to przypada serii Mercurial, której dwie najwyższe półki, tj. Vapor i Superfly, były współautorami trafień w grupie B. Nike Mercurial Vapor XI to jedenasta już odsłona najpopularniejszego modelu w obecnym piłkarskim świecie przeszła pewne zmiany w porównaniu do poprzedniej generacji. Na pierwszy rzut oka widać zmienioną cholewkę, zapewniającą jak najlepsze dopasowanie i kontrolę nad piłką. Zmieniła się również podeszwa, została bardziej wyprofilowana, a nowy układ kołków pozwala osiągać wysokie prędkości podczas biegu. Zastosowanie znalazł również znany z dziesiątej odsłony zespolony język, który odpowiada za idealne dopasowanie do stopy.

Z kolei Nike Mercurial Superfly V to piąta generacja najwyższego modelu z serii Mercurial i została zaprojektowana, by pozwalać graczom uzyskiwać jak największą szybkość. Profilowana płytka podeszwy, odpowiedni układ kołków oraz nowy, lżejszy materiał spodu pozwala na dynamiczną grę. Do tego dochodzi kołnierz Dynamit-Fit, zapewniający odpowiednie dopasowanie do stopy. Flywire, czyli nylonowe włókna odpowiadają za stabilizację stopy, a charakterystyczna faktura z żeberkami pomaga łatwiej operować piłką.

Nike Mercurial Vapor XI oraz Nike Mercurial Superfly V są dostępne w R-GOL.com.

Mkr

Komentarze