Najskuteczniejszy model Euro 2016 – dzień 9

Zapraszamy na kolejny dzień z Mistrzostwami Europy odbywającymi się we Francji.

Belgia – Irlandia 3:0
Belgowie chcieli zatrzeć plamę po pierwszym spotkaniu, gdy w słabym stylu przegrali z Włochami. Spotkanie z Irlandią zaczęli bardzo dobrze, mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki (72%), ale nie potrafili zagrozić Irlandczykom. Pierwsza bramka padła po przerwie, gdy Kevin de Bruyne podał na 18 metr do Romelu Lukaku (Nike Hypervenom Phinish), a ten strzałem przy dalszym słupku pokonał golkipera rywali. Po godzinie gry Belgowie prowadzili już 2:0, bramkę głową zdobył Axel Witsel po dośrodkowaniu Thomasa Meuniera. Wynik spotkania ustalił Lukaku (Nike Hypervenom Phinish), który otrzymał podanie w polu karnym od Edena Hazarda po jego szybkiej kontrze i będąc jedynie przed bramkarzem skierował piłkę do bramki.

Islandia – Węgry 1:1
Węgrzy uskrzydleni wygraną z Austrią lepiej zaczęli spotkanie i częściej utrzymywali się przy piłce, ale ich strzały były blokowane. Islandczycy cofnęli się do defensywy i nastawili na grę z kontry. W 39 Tadas Kadar faulował rywala w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Gylfi Sigurdsson (Nike Magista Obra). Po strzelonej bramce Islandia cofnęła się prawie pod własne pole karne, a Węgrzy wściekle dążyli do odrobienia strat. Bramkę wyrównującą zdobył Birkir Saevarsson, który po płaskim zagraniu Nemanji Nikolicia posłał piłkę do własnej bramki.

Portugalia – Austria 0:0
Ostatnie sobotnie starcie nie przyniosło nam bramek. Mecz zaczął się od ataku Austriaków, ale dobrą sytuację zmarnował Martin Harnik. Kolejna dobra okazja trafiła się dopiero w 40 minucie, gdy strzał Davida Alaby z rzutu wolnego został wybity z linii bramkowej. W międzyczasie swoje okazje miała również Portugalia, ale Ronaldo uderzył niecelnie z 7 metra, a Nani trafił w słupek. Druga połowa również przebiegła pod dyktandem Portugalii. Na boisku dwoił się i troił Cristiano Ronaldo, dla którego był to 128 występ w Reprezentacji, który przeskoczył Luisa Figo pod względem największej ilości występów w drużynie narodowej. Zawodnik Realu starał się, by ten szczególny dla niego mecz zakończyć z golem, ale w 78 zmarnował rzut karny. Co prawda Portugalczyk trafił do siatki w 86 minucie, ale sędzia dobrze odgwizdał pozycję spaloną.