Najskuteczniejszy model Euro 2016 – dzień 6

Zapraszamy na kolejny dzień Mistrzostw Europy odbywających się we Francji. W dniu 6 została zaczęta druga kolejka spotkań grupowych.

Rosja – Słowacja 1:2

Mecz od pierwszego gwizdka był toczony w szybkim tempie, a początkowo niewielką przewagę osiągnęli Rosjanie. Z upływem czasu Rosja stawała się bardziej statyczna, co wykorzystali Słowacy, najpierw w 32 minucie Vladimir Weiss (Superfly V) otrzymał bardzo dobre, długie podanie od Marka Hamsika, jednym zwodem minął dwóch obrońców i pewnie pokonał Igora Akinfiejewa. Druga bramka dla Słowacji padła jeszcze przed przerwą. Hamsik (Superfly V) na skraju pola karnego i pod naporem rywala zdołał znaleźć trochę miejsca do strzału po długim rogu, piłka przed wpadnięciem do bramki odbiła się jeszcze od słupka. Druga połowa przebiegła w wolnym tempie, Słowacja starała się utrzymać przewagę, a Rosjanie chcieli odrobić straty, ale nie widać było po nich dużego zaangażowania i ich akcje przebiegały wolno. Podopiecznych Leonida Słuckiego było stać na honorową bramkę Dienisa Głuszakowa, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony i strzałem głową pokonał Kozacika.

Rumunia – Szwajcaria 1:1
Spotkanie dwóch drużyn grupy A było bardzo emocjonujące i wyrównane. Mecz lepiej zaczęli piłkarze Vladimira Petkovicia, ale blisko 60-procentowe posiadanie piłki nie przełożyło się na wynik. Rumunia ograniczyła się do gry z kontry i po jednej takiej akcji w polu karnym upadł Alexandru Chipciu, a sędzia wskazał na `wapno`. Do jedenastki podszedł Bogdan Stancu (Superfly IV) i precyzyjnym strzałem po ziemi w lewy róg bramki dał swojej drużynie prowadzenie. Po strzelonej bramce Rumunii zaczęli grać bardziej agresywnie i starali się podwyższyć prowadzenie, ale brakowało im skuteczności. Szwajcaria doprowadziła do wyrównania w 57 minucie, gdy po wykonywanym rzucie rożnym do wybijanej piłki dopadł Admir Mehmedi (Magista Obra) i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Od tego momentu mecz przerodził się w wymianę ciosów, ale żadna drużyna nie zdołała zdobyć bramki i spotkanie skończyło się podziałem punktów.

Francja – Albania 2:0
Gospodarze turnieju pokonali Albańczyków, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Do 90 minuty podopieczni Didiera Deschampa nie oddali ani jednego celnego strzału. Albania broniła mądrze, w niektórych momentach dość szczęśliwie, ale skutecznie. Miała też swoje okazje, ale w najlepszej z nich piłka odbiła się od słupka. Francuzi napierali praktycznie cały mecz, ale nie mogli sforsować defensywy rywala. Próbowali wszystkiego: dośrodkowań, strzałów z dystansu, kontrataków, ale nie przynosiło to efektu. Pierwszą bramkę udało się zdobyć dopiero w 90 minucie, gdy Antoine Griezmann po dośrodkowaniu Ramiego strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Drugą bramkę zdobył po raz kolejny najlepszy w swojej drużynie Dimitri Payet (Superfly IV), który po szybkiej kontrze precyzyjnym strzałem dobił Albańczyków w doliczonym czasie gry. Francja, jako pierwsza reprezentacja, zapewniła sobie grę w 1/8 finału.

Ranking po 6 dniu Euro 2016:
1. Nike Mercurial Superfly IV – 4 trafienia

2. adidas X 15.1 – 3 trafienia
adidas X 16+ Purechaos – 3 trafienia
Nike Mercurial Superfly V – 3 trafienia

3. Nike Hypervenom Phinish – 2 trafienia

4. Nike Magista Opus – 1 trafienie
Nike Mercurial Vapor XI – 1 trafienie
Nike Tiempo Legend VI – 1 trafienie
adidas Ace 16.1 – 1 trafienie
Puma Evospeed SL II – 1 trafienie
Nike Magista Obra – 1 trafienie

Mkr

Komentarze