Najskuteczniejszy model 5 kolejki Ligi Mistrzów – gr. H

Przed nami ostatnie chwile z fazą grupową Ligi Mistrzów w sezonie 2016/2017. Pierwsze zespoły już wywalczyły przepustkę do następnego etapu rozgrywek, inne natomiast zaciekle walczą o awans. By tego dokonać zawodnicy walczą o decydujące bramki, a pomagają im w tym najrozmaitsze obuwie piłkarskie. Który model okazał się najlepszy w grupie H?

Sevilla – Juventus Turyn 1:3
1:0 Nicolas Pareja (adidas ACE 16.1)
1:1 Claudio Marchisio (Nike Mercurial Superfly V)
1:2 Leonardo Bonucci (Nike Magista Obra II)
1:3 Mario Mandzukić (Nike Hypervenom Phinish)

Dinamo Zagrzeb – Olympique Lyon 0:1
0:1 Alexandre Lacazette (adidas X 15.1)

W ostatniej już grupie H także mamy remis, ponieważ pięć modeli zaliczyło po jednym trafieniu. Pierwsze to adidas ACE 16.1. Model ten to druga generacja serii ACE, którą niemiecki koncern zaprezentował w połowie 2015r. w ramach rewolucji oferty butów piłkarskich. Został on stworzony dla zawodników kontrolujących grę na boisku i jest dostępny w dwóch wersjach cholewkowych – syntetycznej i skórzanej. Cholewka syntetyczna, pokryta trójwymiarową powierzchnią Ctrl/Web zapewnia niespotykany i bliski kontakt piłki ze stopą, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej nad nią panować. Wersja z naturalnej, kangurzej skóry, pozwala na znakomite dopasowanie oraz komfort użytkowania. Miękka cholewka zapewnia bardzo dobre panowanie nad piłką. Obie wersje cholewkowe posiadają technologię NSG, zapewniającą kontrolę w każdych warunkach. Podeszwa Ground/Control zapobiega jakiejkolwiek utracie przyczepności, a zewnętrzne usztywnienie pięty przesunięciu się stopy wewnątrz.

Drugim modelem są Nike Mercurial Superfly V. Piąta generacja Superfly została zaprojektowana, by pozwalać graczom uzyskiwać jak najwyższą szybkość. Profilowana płytka podeszwy, odpowiedni układ kołków oraz nowy, lżejszy materiał spodu pozwala na dynamiczną grę. Do tego dochodzi kołnierz Dynamit-Fit, zapewniający odpowiednie dopasowanie do stopy, Flywire, czyli nylonowe włókna odpowiadające za stabilizację stopy i charakterystyczna faktura z żeberkami, dzięki której możemy pewniej i swobodniej operować piłką.

Następne na liście są Nike Magista Obra II. Druga generacja tego modelu jeszcze bardziej rewolucjonizuje obuwie piłkarskie. Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest nowy typ cholewki. Została ona wyposażona w wybrzuszenia, które są większe w miejscach najczęściej mających kontakt z piłką. Nowy rodzaj tekstury pozwala na jeszcze lepszy komfort i kontakt z piłką. Zmiana obejmuje również kołnierz Dynamic Fit. Zachodzi on niżej na poziomie Achillesa, a sięga wyżej kostki, zapewniając jeszcze lepsze przyleganie. Zmieniony został również układ kołków, wykorzystano tutaj stożkowe kołki, odpowiadające za wybicie i hamowanie, a z przodu zostały ułożone dodatkowo w planie okręgu, w celu zapewnienia lepszych obrotów stopy na ziemi, ponieważ zawodnicy podkreślali konieczność częstego wykonywania tych ruchów.

W grupie H wśród najskuteczniejszych modeli nie zabrakło również Nike Hypervenom Phinish. Model ten został wypuszczony wraz z prezentacją drugiej generacji Hypervenom. Charakteryzuje się standardową, niską budową cholewki wraz z zespolonym językiem. Cholewka została wykonana z materiału NikeSkin o identycznej fakturze jak w przypadku pierwszej generacji, zapewniającej optymalną kontrolę piłki i niebywały komfort. Włókna Flywire, umieszczone po bokach, mają za zadanie stabilizować stopę, przy większej sile nacisku działającej na nie, włókna stają się sztywniejsze i uniemożliwiają przemieszczanie wewnątrz. Podeszwa, o takiej samej konfiguracji jak w przypadku Phantom II, zapewnia odpowiednią trakcję i stabilność na suchych, naturalnych boiskach. Technologia ACC odpowiada za świetne czucie piłki w każdych warunkach atmosferycznych.

Ostatnie to adidas X 15.1. Zostały one stworzone dla graczy wprowadzających chaos na boisku. Charakterystyczną elementem tego modelu jest kołnierz Techfit, który zapewnia odpowiednie wsparcie i stabilizację dla stopy. Szereg nowoczesnych technologii sprawił, że but pozwala na zwiększenie przewagi nad przeciwnikiem. Cholewka X-SKIN pozwala maksymalnie kontrolować piłkę w każdej sytuacji i możemy pewniej nią operować. X-CLAW to rewolucyjny układ kołków na podeszwie, zapewniający w każdej chwili błyskawiczną zmianę kierunku biegu. Po bokach znajduje się X-CAGE – cienkie wzmocnienie warstwy cholewki, które stabilizuje stopę i zwiększa komfort użytkowania. Latem 2016r model ten został zastąpiony przez nowszą generację – X16.

adidas ACE 16.1, X 15.1, Nike Mercurial Superfly V, Magista Obra II oraz Hypervenom Phinish dostępne są na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze