Najskuteczniejszy model 5 kolejki Ligi Mistrzów – gr. G

Przed nami ostatnie chwile z fazą grupową Ligi Mistrzów w sezonie 2016/2017. Pierwsze zespoły już wywalczyły przepustkę do następnego etapu rozgrywek, inne natomiast zaciekle walczą o awans. By tego dokonać zawodnicy walczą o decydujące bramki, a pomagają im w tym najrozmaitsze obuwie piłkarskie. Który model okazał się najlepszy w grupie G?

Kopenhaga – FC Porto 0:0

Leicester City – Club Brugge 2:1
1:0 Shinji Okazaki (Mizuno Basara 101)
2:0 Riyad Mahrez (Nike Hypervenom Phantom II)
2:1 Jose Izquierdo (Nike Mercurial Superfly V)

W grupie G również doszło do remisu, tym razem trzy modele zaliczyły po jednym trafieniu. Pierwszy z nich to Mizuno Basara 101. Dość egzotyczny model, wyprodukowany przez japońską firmę Mizuno, rzadko spotykany na stopach zawodników. Obuwie te, należące do kategorii lekkiego buta, możemy otrzymać w dwóch wersjach cholewkowych: lekkiej, dobrze dopasowującej się syntetycznej lub komfortowej i bardzo miękkiej skórzanej. Podeszwa składa się z podłużnych kołków, które zostały tak umieszczone, by zapewnić jak najlepszą trakcję.

Drugim modelem są Nike Hypervenom Phantom II. Jest to najwyższa półka jakościowa linii Hypervenom w ofercie amerykańskiego koncernu. Kluczem do wielkiej popularności tego buta jest cholewka NikeSkin, która dzięki wgłębieniom i swojej miękkości pozwala na idealny kontakt obuwia ze stopą oraz piłką. Wraz z kolekcją na mistrzostwa Europy, model Phantom II doczekał się nowej-starej faktury cholewki, zapożyczonej z pierwszej generacji. Powodem zmiany był zbyt długi okres oczekiwania poprzedniego materiału na dopasowanie do stopy zawodnika. Za stabilność odpowiada system Flywire, czyli nylonowe włókna, umieszczone po bokach cholewki. Dodatkowym czynnikiem, który wpływa na jednostajność stopy jest popularna skarpetka Dynamic Fit Collar. Podeszwa zapewnia odpowiednią trakcję, a na płytce została umieszczona specjalna grafika. Technologia ACC odpowiada za jak najlepszy kontakt z piłką w każdych warunkach.

Na koniec zostały nam Nike Mercurial Superfly V. Piąta generacja Superfly została zaprojektowana, by pozwalać graczom uzyskiwać jak największą szybkość. Profilowana płytka podeszwy, odpowiedni układ kołków oraz nowy, lżejszy materiał spodu pozwala na dynamiczną grę. Do tego dochodzi kołnierz Dynamit-Fit, zapewniający odpowiednie dopasowanie do stopy, Flywire, czyli nylonowe włókna odpowiadające za stabilizację stopy i charakterystyczna faktura z żeberkami, dzięki której możemy pewniej i swobodniej operować piłką.

Mizuno Basara 101, Nike Hypervenom Phantom II oraz Mercurial Superfly V są dostępne na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze