Najskuteczniejszy model 4 kolejki Ligi Mistrzów – gr. D

Wchodzimy w rundę rewanżową w fazie grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2016/17. Przyjrzyjmy się, w jakim modelu strzelano najczęściej w czwartej serii spotkań w grupie D.

Atletico Madryt – FK Rostov 2:1
1:0 Antoine Griezmann (Puma evoSpeed 1.5)
1:1 Sardar Azmoun (adidas X16+ Purechaos)
2:1 Antoine Griezmann (Puma evoSpeed 1.5)

PSV Eindhoven – Bayern Monachium 1:2
1:0 Santiago Arias (głową)
1:1 Robert Lewandowski (Nike Hypervenom Phantom II)
1:2 Robert Lewandowski (Nike Hypervenom Phantom II)

W grupie D najskuteczniejszymi modelami były Puma evoSpeed 1.5 oraz Nike Hypervenom Phantom II. Puma evoSpeed 1.5 to piąta odsłona kultowego modelu od niemieckiego koncernu, który został umieszczony w segmencie Speed Boot. Wraz z kolejnymi generacjami projektanci dokładają wysiłku, by zaprezentować jeszcze lżejszy, a technologicznie lepszy but od poprzedniego. W najnowszej odsłonie odświeżono nieco konstrukcję, cholewkę wykonano z bardzo dobrej jakości materiału syntetycznego, który jest cieńszy, bardziej miękki i lepiej dopasowujący się do stopy od poprzednika. Podeszwa to dobrze znany układ Speedtrack, zapewniający jak najlepszą trakcję, a za stabilizację odpowiada usztywnienie Speedframe.

Z kolei Nike Hypervenom Phantom II to najwyższa półka jakościowa linii Hypervenom w ofercie amerykańskiego koncernu. Kluczem do wielkiej popularności tego buta jest cholewka NikeSkin, która dzięki wgłębieniom i swojej miękkości pozwala na idealny kontakt obuwia ze stopą oraz piłką. Wraz z kolekcją na Mistrzostwa Europy, model Phantom II doczekał się nowej-starej faktury cholewki, zapożyczonej z pierwszej generacji. Powodem zmiany był zbyt długi okres oczekiwania poprzedniego materiału na dopasowanie do stopy zawodnika. Za stabilność odpowiada system Flywire, czyli nylonowe włókna, umieszczone po bokach cholewki. Dodatkowym czynnikiem, który wpływa na jednostajność stopy jest popularna skarpetka Dynamic Fit Collar. Podeszwa zapewnia odpowiednią trakcję, a na płytce została umieszczona specjalna grafika. Technologia ACC odpowiada za jak najlepszy kontakt z piłką w każdych warunkach.

Puma evoSpeed 1.5 oraz Nike Hypervenom Phantom II są dostępne na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze