Najskuteczniejsze buty mundialu: niedzielna dominacja Nike

 

Ale za to niedziela będzie dla nas  – mogliby zaśpiewać włodarze Nike. W trzech rozegranych wczoraj meczach tylko piłkarze ze swooshem na butach zdobywali bramki. Co więcej, zarysowuje się dominacja Nike Mercurial Vapor XII Elite. To właśnie w tym modelu bramkę, która upokorzyła Niemców, zdobył Hirving Lozano. Meksykańczyk miał jeszcze kilka okazji do strzelenia gola, jednak piłka po jego strzałach nie mogła znaleźć drogi do siatki.

Wspaniałą bramkę w tym samym obuwiu zdobył także Aleksandar Kolarow. Bramka kapitana reprezentacji Serbii zapewniła przybyszom z Bałkanów trzy punkty w starciu z rewelacją poprzedniego mundialu – Kostaryką. Serb, znany ze swojego atomowego uderzania, może jeszcze niejednokrotnie zaskoczyć bramkarzy podczas rosyjskiego turnieju, czym raczej nie przywiedzie smutku na twarze dygnitarzy spod znaku swoosha.

Fenomenalnym strzałem popisał się także Phillipe Coutihno i mimo, że jego Brazylia zaledwie zremisowała ze Szwajcarią, to piłkarz Barcelony może być zadowolony ze swojego występu. Pomocnik idealnie przymierzył po długim rogu i nie dał Sommerowi żadnych szans na skuteczną interwencję. A, i najważniejsze, to kolejny gol sygnowany znakiem jakości od Nike Mercurial Vapor XII Elite.

Niedziela była dniem absolutnej dominacji tego modelu. Pokazuje to także nasza tabela, w której możemy odnotować przewagę obuwia z tej serii. Na tak wczesnym etapie rywalizacji trzy oczka zapasu mogą się okazać barierą nie do przeskoczenia.

  1. Nike Mercurial Vapor XII Elite – 7 punktów
  2. Nike Mercurial Superfly VI Elite – 3 punkty
  3. adidas Predator 18 – 2 punkty
  4. adidas X 17+ Purespeed – 2 punkty
  5. Nike Mercurial Vapor XI – 1 punkt
  6. Puma Future 2.1 Netfit – 1 punkt
  7. Puma One – 1 punkt

Kolombo


Komentarze