Najskuteczniejsze buty mundialu: Mercurial i długo, długo nic

Faza grupowa dobiegła końca, ale wciąż trudno wskazać piłkarza, który sięgnie po Złotego Buta mundialu. Z dużą dozą prawdopodbieństwa można jednak wytypować model piłkarskich korków, który okaże się najskuteczniejszym podczas mundialu.

Ostatnie kolejki fazy grupowej były kolejnym pokazem siły i potencjału najnowszych korków od Nike. Model Mercurial Vapor XII Elite zdecydowanie prowadzi w tabeli najskuteczniejszych korków, a spotkania rozgrywane od wtorku do czwartku tylko potwierdziły zdecydowaną hegemonię tego obuwia. W ciągu trzech dni te buty przyczyniły się do aż siedmiu bramek. Tym samym na finiszu fazy grupowej Nike Mercurial Vapor XII Elite może pochwalić się ponad 30-punktowym dorobkiem.

Nike Mercurial Vapor XII Elite

Nike Mercurial Vapor XII Elite

Inne modele ze swooshem w centralnym miejscu również mają za sobą udane dni. Magista Opus II za sprawą Jana Bednarka, Ludwiga Augustinssona i Wahbiego Khazriego powiększył swój dorobek o trzy oczka. Dwa punkty za gole Victora Mosesa i Adnana Januzaja dopisujemy do konta Nike Superfly VI Elite, z kolei po skromnym punkciku zanotowały modele Hypervenom Phantom III i Magista Obra II.

Modele adidasa również zdobywały punkty, jednak w porównaniu do wyników Nike wyglądało to bardzo mizernie. Trzy oczka po bramkach Badeljego, Carillo i Messiego to zdecydowanie za mało, by chociażby nawiązać walkę z modelami znajdującymi się na podium. Punkty dla modelu X18+ zdobył Koreańczyk Son. Tym samym korki z kolekcji Energy Mode wciąż liczą się w walce o srebrny medal w naszej rywalizacji.

adidas Nemeziz 18 fot. adidas

Na koniec, kopciuszek. Drugi punkt dopisujemy na konto Mizuno Rebula. Tym razem na listę strzelców w tym obuwiu wpisał się ten, który odebrał nadzieję mistrzom świata – Gwon.

 1. Nike Mercurial Vapor XII Elite – 31 punktów
 2. Nike Mercurial Superfly VI Elite – 11 punktów
 3. adidas X 18+ – 9 punktów
 4. adidas Predator 18 – 6 punktów
  adidas Nemeziz – 6 punktów
  Nike Magista Opus II – 6 punktów
 5. Puma One – 5 punktów
  Nike Hypervenom Phantom III – 5 punktów
 6. adidas X 17+ Purespeed – 3 punkty
 7. Nike Tiempo Legend VII – 2 punkty
  Puma Future 2.1 Netfit – 2 punkty
  Mizuno Rebula 2 V1 – 2 punkty
 8. Nike Mercurial Vapor XI – 1 punkt
  Nike Magista Obra II – 1 punkt
  Under Armor Magnetico – 1 punkt
  Asics DS Light X-Fly 3 – 1 punkt

Komentarze