Najskuteczniejsze buty mundialu: Aguero i Griezmann strzelają w Pumach

Pierwsze dwa dni mundialu okazały się być dominacją adidasa i Nike, które zdominowały początek turnieju. Dziś, wraz ze swoimi gwiazdami – Antoinem Greizmannem i Sergio Aguero – do walki wkroczyła Puma!

Francuz, występujący w modelu Puma Future 2.1 Netfit, który możecie znaleźć tutaj, zdobył bramkę przeciwko Australijczykom. Piłkarz Atletico Madryt okazał się być pewnym egzekutorem rzutu karnego, a Trójkolorowym udało się zwyciężyć 2:1.  W tym samym spotkaniu bramkę dla Australijczyków zdobył Mile Jedinak, który również dopisał punkcik na konto adidas X 18.1.

Drugie spotkanie również rozpoczęło się od mocnego tąpnięcia Pumy – tym razem bramkę w modelu One zdobył Sergio Aguero. Argentyńczycy mogliby jednak powiedzieć, że były to dobre złego początki. Chwilę później kolejne punkty na konto adidas Predator 18.1 dopisał Finnbogason, który jednocześnie doprowadził do wyrównania stanu meczu. Argentyna mogła jeszcze zdobyć trzy punkty, jednak Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego.

Duńczycy pokonali Peruwiańczyków w najmniejszym możliwym stosunku, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Poulsen, który jako pierwszy tego dnia zapunktował dla Nike oraz Nike Mercurial Vapor XII Elite.

W wieczornym starciu, wieńczącym sobotnie zmagania, Chorwaci mierzyli się z Nigeryjczykami. Piłkarze z Bałkanów, mimo iż dominowali, to nie mogli udokumentować swojej przewagi bramką. Pomógł im w tym jeden z nigeryjskich obrońców, który skierował piłkę do własnej siatki. Pod koniec spotkania bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył z rzutu karnego Luka Modrić grający w Nike Mercurial Vapor XII Elite.

Po kolejnym dniu mundialowej rywalizacji sytuacja w naszej tabeli przedstawia się następująco:

  1. Nike Mercurial Vapor XII Elite – 4 punkty
  2. Nike Mercurial Superfly VI Elite – 3 punkty
  3. adidas Predator 18 – 2 punkty
  4. adidas X 17+ Purespeed – 2 punkty
  5. Nike Mercurial Vapor XI – 1 punkt
  6. Puma Future 2.1 Netfit – 1 punkt
  7. Puma One – 1 punkt

Nike może liczyć na to, że niedzielny wieczór będzie dla niej bardzo udany – do gry wkraczają Brazylijczycy z piłkarskim magiem na czele, Neymarem.

Kolombo

Komentarze