Najlepsze piłki do gry. Wybierz swoją futbolówkę!

Piłka jest okrągła – to piłkarska prawda stara jak świat. Warto jednak pamiętać, że poza tą fundamentalną cechą świadczącą o jakości piłki jest jeszcze kilka innych, wcale nie pobocznych, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej futbolówki!

Nie ma bramek bez piłek, dlatego wyboru futbolówki nie można bagatelizować. Poniżej kilka istotnych informacji i naszych propozycji w kwestii doboru piłek!

ROZMIAR

Futbol kocha rozmiary. Buty, koszulki, ale także piłki – wszystko kręci się wokół gabarytów. Jeśli chodzi o piłki wyróżniamy następujące rozmiary:

Rozmiar 1

Najmniejsze piłki, idealne dla dzieci, które dopiero stawiają pierwsze kroki, ale już pałają miłością do futbolu. Doskonale sprawdzą się podczas zabawy w domu czy w ogrodzie. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na przenoszenie ich ze sobą praktycznie w każdych warunkach – nawet w kieszeni 😉 Dodatkowo idealnie sprawdzą się jako wspaniała ozdoba piłkarskiego pokoju. Piłki w tych rozmiarach czekają na Was tutaj.

Rozmiar 3

Piłki nieco większe od swoich poprzedniczek, ale wciąż służące głównie do zabawy. Świetne do szlifowania techniki użytkowej – podbicia, tricki, zwody – jeśli zrobicie to z tą piłką, zrobicie to także z każdą inną. Najczęściej używana przez dzieci, ale mogą być także doskonałą atrakcją podczas zabaw w ogrodzie, na działce czy np. na plaży. Te piłki znajdziecie tutaj.

Rozmiar 4

Piłki idealne dla trampkarzy czy juniorów. Nieco lżejsze i mniejsze od swoich profesjonalnych odpowiedników. Świetne na treningi młodszych grup, czy po prostu do „luźnej gierki”. Sprawdzą się w każdych warunkach, a czasem, „z braku laku” mogą być używane także przez seniorów. „Czwórki” czekają!

Rozmiar 5

Piłki seniorskie, widywane na boiskach całego świata. Takimi futbolówkami gra się wszędzie, od B klasy, przez Ekstraklasę, po Ligę Mistrzów czy Mistrzostwa Świata. Te nazwy padają zresztą nieprzypadkowo – piłki znane ze wszystkich wymienionych rozgrywek znajdziecie tutaj!

MARKA

Producenci piłek to także znani i lubiani producenci butów czy strojów. Każdy ma w swojej ofercie coś wyjątkowego, czy może i chce się pochwalić. Poniżej znajdziecie najlepsze propozycje od kilku topowych brandów piłkarskich!

adidas

Niemiecki potentat od wielu, wielu lat zmonopolizował rynek piłek podczas największych rozgrywek. Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata i Europy, czołowe europejskie ligi na czele z Ekstraklasą. Piłki adidasa to klasa sama w sobie.

Nike

Firma z Oregonu również rozpycha się łokciami na piłkarskim rynku. Futbolówki ze Stanów Zjednoczonych są obecne m.in w Premier League czy La Liga, a więc w zdecydowanie najmocniejszych ligach Starego Kontynentu. Najlepsi piłkarze Europy grają najlepszymi piłkami, warto więc podążać ich śladem.

Puma

Puma to także liczący się gracz na arenie międzynarodowej. Niegdyś piłki niemieckiej firmy były obecne na polskich boiskach, dziś wróbelki ćwierkają o tym, że Puma miałaby stać się integralną częścią jednej z topowych lig Europy. Jak będzie, zobaczymy, ale jedno wiemy na pewno, piłki marki Puma to gwarancja dobrego wykonania i najwyższej jakości.

POZIOM ZAAWANSOWANIA

Podobnie jak w przypadku korków, tak i piłki charakteryzują się różnymi poziomami zaawansowania. W zależności od technologii i technik wykorzystanych do ich produkcji, ale także od ceny danego produktu, wyróżniamy następujące kategorie:

Rekreacyjne

Idealnie nadają się do zabawy z dziećmi czy znajomymi. Nie kosztują majątku, zapewniają ciekawą rozrywkę w wolnym czasie, ale nie są to produkty najwyższej jakości. Jeśli jesteście zainteresowani, klikajcie!

Treningowe

Piłki wykonane z niemalże najwyższą precyzją i dokładnością, brakuje im jednak „błysku geniuszu”, który odróżnia je od piłek meczowych. Wytrzymałe i solidne – powinny posłużyć przez wiele jednostek treningowych. Warto się nimi zainteresować!

Meczowe

Najwyższa jakość, precyzja i perfekcja w wykonaniu. Takimi piłkami grają Messi, Ronaldo, Mbappe, czy Hazard – możecie to być także Wy! Technologiczne majstersztyki, przetestowane i dopuszczone do użytku przez światowe federacje. Na te piłki po prostu nie da się narzekać!

A Wy macie swoje ulubione piłki? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Komentarze