Najlepsze książki piłkarskie!

Minął już niemal miesiąc, odkąd piłkarskie rozgrywki dopadł koronawirus. Skoro nie możemy grać czy oglądać futbolu, to chociaż o nim czytamy! Rynek książek piłkarskich ma nam wiele do zaoferowania. Postanowiliśmy się podzielić z Wami naszymi odczuciami i wybraliśmy 5 najlepszych książek piłkarskich!

Aniołowie o brudnych twarzach

Kompendium wiedzy na temat historii futbolu w kraju, który wydał na świat krocie piłkarskich geniuszy. Juan Roman Riquelme, Gabriel Batistuta, Sergio Aguero i przede wszystkim Diego Maradona i Leo Messi przyszli na świat w Argentynie, państwie dogłębnie przesiąkniętym futbolem. Jonathan Wilson zabiera nas w fascynującą podróż, w której raz po raz futbol przenika się z historią społeczną i gospodarczą Argentyny. Na ponad sześciuset stronach poznajemy genezę obsesyjnej miłości do futbolu, która wyznacza Argentyńczykom codzienny rytm życia.

Książkę Aniołowie o brudnych twarzach znajdziecie tutaj.

Jak być piłkarzem – biografia Petera Croucha

Gdybym nie był piłkarzem, byłbym prawiczkiem – to jeden z najsłynniejszych cytatów Petera Croucha, byłego napastnika reprezentacji Anglii i m.in Tottenhamu czy Stoke City. Książka, która niedawno miała swoją polską premierę pełna jest pikantnych cytatów i anegdot rodem z piłkarskiej szatni, które przyprawią Was o napady niekontrolowanego śmiechu i pozwolą zrozumieć, że profesjonalny futbol nie istnieje bez potężnej dawki „szydery”.
Biografia Petera Croucha to idealna propozycja dla tych, którzy szukają lekkiej i przyjemnej lektury po tygodniu ciężkiej pracy.

Przekonajcie się jak być piłkarzem według Petera Croucha!

Podcięte skrzydła kanarka

Było o Argentynie, pora na kolejnego potentata w Ameryce Południowej, czyli Brazylię. Bartłomiej Rabij to najwybitniejszy specjalista od brazylijskiego futbolu w naszym kraju, a jego książką to prawdziwa skarbnica wiedzy o historii futbolu w Kraju Kawy. Autor bierze na tapetę wiele mitów o brazylijskim futbolu i bezpardonowo się z nimi rozprawia – podobnie jak z genezą korupcji i kryzysu ligi brazylijskiej. Dla tych, którzy wychowali się na takich magikach jak Ronaldo czy Ronaldinho będzie to fascynująca lektura, która odkryje tajemnice nacji szaleńczo zakochanej w futbolu.

Tę książkę znajdziecie tutaj.

Pirlo. Myślę, więc gram

Andreę Pirlo śmiało można ustawić w pantoenie największych gwiazd futbolu. Piłkarz, który grę w środku pola zamienił w prawdziwy artyzm. Stoicki spokój, perfekcyjne rozegranie i strzał, który mierził wielu bramkarzy. W autobiografii Włoch przybliża najważniejsze momenty swojej kariery, prowadząc czytelnika przez boiska całego świata. Autobiografia Pirlo jest większym arcydziełem, niż karny podcinką, którym ośmieszył angielskiego bramkarza podczas Euro 2012. Brutalnie szczera, prowokująca, zabawna, wzruszająca. Napisana z niesamowitą erudycją i wyjątkowym zmysłem autoironii.

Myślisz, więc przeczytaj książkę autorstwa Andrei Pirlo!

On, Strejlau

Legendę polskiej szkoły trenerskiej i fenomenalnego komentatora gościliśmy w R-GOL.com w 2018 roku.
Książka, która odkrywa przed nami meandra największych sukcesów polskiego futbolu, to must have dla kibiców. Na 412 stronach Jerzy Chromik i Andrzej Strejlau wracają do lat 70, ale dyskutują także na temat współczesnych słabostek polskiej piłki.

Tę książkę znajdziesz tutaj.

A jaka jest Twoja ulubiona książka piłkarska? Podziel się opinią w komentarzu.

Komentarze