Najlepsze korki dla dziecka!

Piłkarski sukces to składowa wielu elementów, a jednym z nich jest styczność z piłką od najmłodszych lat. Zabawy czy treningi są dla dzieci niezwykle ważne, a żeby przyniosły jak najlepszy efekt niezbędna jest nie tylko właściwa opieka trenerska, ale także odpowiednie korki. Jakie korki wybrać dla dziecka? Odpowiadamy!

Najważniejszym pytaniem, na jakie musimy sobie odpowiedzieć wybierając korki dla dziecka, jest kwestia nawierzchni, na jakiej odbywają się treningi. Jeśli będzie to nawierzchnia naturalna to należy wybrać korki z podeszwą FG. Jeśli natomiast dziecko trenuje na sztucznej trawie, to otwierają się przed nami dwie możliwości – korki z podeszwą AG lub popularne turfy. Chcesz dowiedzieć się więcej – kliknij!

A teraz pora na nasze propozycje. Poniżej znajdziecie trzy najlepsze modele korków dla dzieci, w wersjach na naturalną i sztuczną trawę!

adidas Nemeziz19

Najnowszy but ze stajni trzech pasków to najwyższa półka jeśli chodzi o technologię. But jest bardzo lekki, a niski kołnierz stabilizuje stopę w bucie, zwłaszcza w kluczowych miejscach – na prostym i wewnętrznym podbiciu – co zapewnia kontrolę nad piłką zwłaszcza w momencie uderzenia piłki na bramkę. Nowy system zastosowany w podeszwie ułatwia zmianę kierunku biegu i zapewnia odpowiedni komfort, ale najważniejszy argument zostawiliśmy na koniec. To są buty Messiego!

adidas Nemeziz19 na trawę naturalną.
adidas Nemeziz19 na orlika.

Nike PhantomVSN

But wspierający technikę i kontrolę nad piłką, która raz wytrenowana nigdy nie odejdzie do lamusa. Dzięki PhantomVSN czucie piłki jest o wiele lepsze, a każdy kontakt z futbolówką jest czystą przyjemnością. Co więcej, but jest wyposażony w skarpetę, która zapewnia dodatkową stabilizację stopy w cholewce, co poprawia komfort gry, ale także chroni kostkę przed mikrourazami. Ponadto PhantomVSN, zarówno w wersji FG, jak i AG wygląda świetnie!

PhantomVSN na trawę naturalną.
PhantomVSN na orlika.

Puma Future

Doskonały but dla… małych konstruktorów i dzieci niezwykle kreatywnych, dla których piłka nożna to nie tylko sport, ale i doskonała zabawa, także poza boiskiem. Puma Future daje możliwość zaprojektowanie własnego systemu wiązania – specjalny system Netfit pozwala na dowolną manpiulacje sposobem prowadzenia sznurowadeł. Te buty to także doskonałe narzędzie używane m.in przez Luisa Suareza, czy Antoine Griezmanna. I ostatnia, ale bardzo ważna sprawa – te buty mają zarówno podeszwę FG, jak i AG. Innymi słowy, pod poniższym jednym linkiem znajdziecie buty zarówno na naturalną trawę, jak i na orlika.

Puma Future na naturalną trawę i orlika.

A w jakich butach Ty grałeś, gdy byłeś dzieckiem? Pochwal się w komentarzu!

 

Komentarze