Najlepsze buty piłkarskie na sztuczną trawę

Orliki ze sztuczną nawierzchnią mamy w Polsce niemal na każdym kroku. Wiele osób nie gra na nich we właściwie dobranym obuwiu. Najczęściej popełnianym błędem jest gra w halówkach. Producenci stworzyli wiele modeli z różnymi rodzajami podeszwy na sztuczną trawę. Oto kilka przykładów:

1. adidas Predator Freak+ AG

Na początek niezwykle ciekawy i ekstrawagancki but. Predator Freak to prawdziwy estetyczny majstersztyk. Nowoczesna, pozbawiona sznurowadeł cholewka idealnie dopasowuje się do naszej stopy. Zapewnia nam niesamowitą wygodę i zwrotność podczas gry. Przyczepne, gumowe wypustki w przedniej części buta nie tylko świetnie wyglądają, ale przede wszystkim pomagają lepiej prowadzić piłkę. Podeszwa AG przypomina z wyglądu lanki, jednak korki są w tym wypadku nieco krótsze i jest ich więcej.

Adidas Predator Freak znajdziesz tutaj

2. Nike Tiempo Legend 8 PRO TF

Wyraźnym przeciwieństwem do poprzedniej opcji jest popularny i bardzo lubiany model Tiempo. Jest to opcja dla lubiących bardziej klasyczny krój cholewki. Jest ona wykonana najwyższej jakości kangurzej skóry, co sprawia, że but jest niezwykle wytrzymały. Od poprzedniej propozycji obuwie odróżnia się także podeszwą, która w przypadku tego produktu jest turfowa. Ten rodzaj podeszwy składa się z bardzo krótkich gumowych koreczków, które dają na sztucznej nawierzchni bardzo dobrą przyczepność.

Nike Tiempo Legend 8 znajdziesz tutaj

3. Puma Future Z 1.1 Netfit FG/AG

Największą zaletą tego modelu jest jego uniwersalność. Nadaje się on zarówno na suchą nawierzchnię naturalną, jak i na sztuczną trawę. Będzie to bardzo praktyczny wybór, gdy zdarza nam się grać na obu rodzajach boisk. Wysoki kołnierz sprawia, że but nie zsuwa się ze stopy podczas gry i doskonale otula naszą stopę. Model ten bardzo dobrze sprawdzi się u osób z szeroką stopą, o czym wspominaliśmy już tutaj

Puma Future Z znajdziesz tutaj

4. Adidas X Ghosted+ AG

Na miękkiej murawie orlika z tak lekkim obuwiem na nogach dosłownie będziemy czuć, że latamy. Inspirowane butami dla sprinterów X Ghosted to gwarancja szybkości i nieprzewidywalności na boisku. Lekka jak piórko cholewka Mirageskin oraz podeszwa Speedframe w której, podobnie jak w najszybszych modelach samochodów, użyto włókna węglowego. W przypadku tego produktu ponownie wracamy do przypominających lanki krótszych korków. Jeśli chcesz pobić swój rekord prędkości na boisku – X Ghosted mogą Ci tylko pomóc!

Adidas X Ghosted znajdziesz tutaj

5. Nike Superfly 8 Elite AG-PRO

Ani trochę nie zwalniamy tempa na koniec. Pozostaniemy przy modelach dostosowanych do największych prędkości. Superfly 8 musiały pojawić się w tym zestawieniu. Znany model z niepodrabialnym, innowacyjnym kołnierzem (nazywanym popularnie “skarpetą”. Superfly 8 to model nafaszerowany najlepszą technologią od Nike. Dzianinowa struktura Flyknit pokryta powłoką Nike Skin zapewnia doskonałe dostosowanie do stopy i świetne czucie piłki. Lekka podeszwa, wykonana z włókien węglowych – dzięki nylonowi i poliuretanowi jest mocniejsza i bardziej elastyczna. Jest to najwyższej jakości produkt na sztuczną trawę.

Nike Superfly 8 znajdziesz tutaj

 

 

 

Komentarze