Najlepsze buty piłkarskie na szeroką stopę

Nie da się ukryć, że najnowsze modele topowych butów piłkarskich są wyzwaniem dla osób z szerokim profilem stopy. Niestety, ale wybór jest wtedy nieco ograniczony i często trzeba skupić się na bardziej klasycznym typie cholewki. Na całe szczęście producenci pamiętają o użytkownikach korków tego rodzaju. Oto najlepsze buty piłkarskie na szeroką stopę:

1. Nike Tiempo

Uwielbiane przez wielu znanych piłkarzy. Niemal całą karierę grał w nich legendarny Paolo Maldini, własną serię tego modelu miał Ronaldinho, a z obecnej generacji zawodników przypadł do gustu np. Gerardowi Pique. By dotrzeć do gustu tak wielkich postaci but ten musiał mieć w sobie to coś. Cholewka o klasycznym kroju, wykonana z kangurzej skóry, sprawia, że obuwie zakłada się bardzo wygodnie na szeroką stopę. Technologia NikeGrip zapobiega przemieszczaniu się i ślizganiu w bucie, a system Hyperstability zredukował jego dotychczasową wagę o 22%. Wielkie nazwiska piłki nie mogą się mylić w kontekście wygody podczas gry, a skoro od lat użytkują Tiempo, to warto poważnie się zastanowić nad ich zakupem.

Nike Tiempo znajdziesz tutaj

2. Puma Future Z

Pierwszy w zestawieniu but z nieklasyczną cholewką! Wysoki kołnierz, który został w niej zastosowany okazuje się być wygodny przy zakładaniu na szeroką stopę. Jest on bowiem znacznie szerszy i krótszy od skarpety zastosowanej np. w Nike Mercurial Superfly. Po delikatnym rozsznurowaniu nie ma najmniejszych problemów z założeniem Future Z. Buty oferują nam więc bardzo ciekawy design i zdecydowanie wyróżniają się pod względem kształtu i wyglądu na tle pozostałych butów w zestawieniu. Wysoki kołnierz zapewnia znacznie większy komfort podczas gry. Jeśli więc zależy nam na odejściu od klasycznego kroju cholewki – jest to model dla nas.

Puma Future Z znajdziesz tutaj

3. Adidas Nemeziz

Podobnie jak powyżej, w serii Nemeziz od Adidasa mamy niestandardową, ale nadal bardzo wygodną przy zakładaniu cholewkę. Nemeziz to jeden z flagowych modeli niemieckiego producenta, który stale pojawia się w nowych wersjach i wariantach kolorystycznych. Mamy zatem bardzo szeroki zakres wyboru. Najbardziej na tle pozostałych but wyróżnia się brakiem sznurowadeł. Jest to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie. Rozwiewając wszelkie wątpliwości – stopa świetnie utrzymuje się w bucie. Nemeziz to intrygująca i nowoczesna opcja, wygodna dla szerokiej stopy.

Adidas Nemeziz znajdziesz tutaj

4. Adidas Copa Mundial

Pozycja dla fanów stylu retro. Ten design nigdy się nie zestarzeje. Nie bez powodu jest to najlepiej sprzedający się model butów piłkarskich na świecie. Wybitna trwałość, wysoki komfort i skórzana cholewka, czyli ABC historii piłki nożnej. Cholewka stosunkowo szybko się rozbija już przy pierwszym użytkowaniu, ale przy szczególnie szerokiej stopie to raczej pożądany efekt. Za stosunkowo niewielkie pieniądze dostajemy naprawdę solidny sprzęt do profesjonalnej gry w piłkę.

Adidas Copa Mundial znajdziesz tutaj

5. Puma King

Na koniec kolejny kultowy model. Kingi to synonim klasyki i wygody. Niestarzejący się design do którego niemiecki producent wraca po latach, bo cieszy się on sporym uznaniem wśród piłkarzy. Nazwa KING nie jest z resztą przypadkiem, bo w butach z tej serii grały największe legendy futbolu: Cruyff, Eusebio, Pele i Maradona. Trudno o lepszą rekomendację. Oczywiście od czasów świetności wspomnianych panów but został naszpikowany technologiami poprawiającymi komfort użytkowania. Dla nas w zestawieniu kluczowa jest cholewka. W przypadku Kingów jest ona bardzo szeroka i łatwa do włożenia na stopę. Do tego dochodzi jeszcze najwyższej jakości skóra oraz dzianinowy język dla lepszego dopasowania.

Puma King Platinium znajdziesz tutaj

Komentarze