Najciekawsze transfery zimowego okienka 21/22

Zimowe okienko transferowe zakończyło się już w większości czołowych lig. Dokonało się w nich kilka ciekawych zmian klubów. W tym parę spektakularnych powrotów.

1. Dusan Vlahovic (Juventus)

Zdecydowanie ten transfer możemy uznać za hit okienka. Doskonale spisujący się dotąd w barwach Fiorentiny Vlahović zdecydował się na dołączenie do Starej Damy. Nie obyło się bez kontrowersji i ogromnego niezadowolenia kibiców byłego już klubu Serba. Jednak dla Juve i samego zawodnika to naprawdę ruch z ogromnym potencjałem na przyszłość.

Koszulki Juventusu znajdziesz tutaj.

2. Pierre-Emerick Aubameyang (Barcelona)

Rzutem na taśmę dokonał się kolejny transfer, który śmiało możemy nazwać hitowym. Swoim zachowaniem Gabończyk nie zbudował najlepszych relacji z trenującym Arsenal Mikelem Artetą. Oferta wypożyczenia od Barcelony okazała się dla wszystkich stron świetnym rozwiązaniem.

Koszulki Arsenalu znajdziesz tutaj.

3. Christian Eriksen (Brentfort)

Czas na wielki powrót. Historii Christiana Eriksena nie trzeba raczej już nikomu przedstawiać. Po chwilach grozy w trakcie Euro 2020, Duńczyk wraca na boisko. Z racji przepisów nie mógł już dłużej reprezentować Interu, ale przeszkód w kwestii jego zdrowia nie widzi Premier League. Erkisen wraca do Anglii i będzie od teraz piłkarzem Brentford.

Koszulkę reprezentacji Danii znajdziesz tutaj.

4. Adama Traore (Barcelona)

Powrót nieco mniejszego kalibru. Wiele osób zapomniało już, że słynący z kulturystycznej sylwetki Adama Traore, który świetnie wpasował się w warunki angielskiej piłki, jest wychowankiem Barcy i zaliczył w niej parę występów. Po latach świetnej gry na Wyspach powraca na „stare śmieci” i będzie miał za zadanie pomóc Dumie Katalonii w przełamaniu złej passy.

Koszulki Barcelony znajdziesz tutaj.

5. Krzysztof Piątek (Fiorentina)

Nie moglibyśmy nie wspomnieć o transferze naszego rodaka. Piątek wraca do Serie A na wypożyczenie z Herthy Berlin i będzie chciał odbudować swoją formę w lidze, od której magia „PIO PIO PIO” się zaczęła. Fiorentina liczy na powrót do najlepszych czasów polskiego napastnika. My również trzymamy za Krzyśka kciuki!

Koszulki reprezentacji Polski znajdziesz tutaj.

6. Kieran Trippier (Newcastle)

Zmiana właściciela i gigantyczny zastrzyk pieniędzy dla Newcastle sprawił, że oczy całego świata skierowane były na ruchy transferowe tego klubu. Nowi właściciele postanowili jednak działać nieco mniej spektakularnie niż zakładano. Przynajmniej w tym okienku ;). Znakiem zachodzących zmian ma być transfer Kierana Trippiera z Atletico Madryt. Viralem stało się zdjęcie na którym Anglik ma delikatny problem ze wskazaniem herbu Srok.

Koszulki Atletico Madryt znajdziesz tutaj.

 

 

Komentarze