Najbardziej tajemnicze buty tego roku tylko na R-GOL.com

Neymar Jr. i Michael Jordan łączą siły – kolekcja NJR X JORDAN. Michael Jordan i Neymar Jr. to sportowcy darzący się wzajemnym szacunkiem wykraczającym poza granice państw, dyscypliny sportowe czy język. Neymar Jr. dorastał jako fan gwiazdy basketu i jego marki. Z kolei MJ ceni oryginalny styl Brazylijczyka, prezentowany na boisku i poza nim.

Dziś, wyjątkowa kolaboracja tej dwójki przyniosła owoce: Neymar Jr. będzie pierwszym zawodnikiem, który zagra w obuwiu piłkarskim z logo Jumpmana. Ponadto, Jordan Brand przygotował nową wersję modelu Air Jordan V Low z wyszytym logo „Neymar” po wewnętrznej stronie języka. Inspiracją projektu NJR x JORDAN Hypervenom był wspomniany wyżej Air Jordan V, ulubiony model Neymara.

– Jordan V to klasyczna bryła, wyróżniająca się wzorem zębów rekina w bocznej części podeszwy. Deseń ten nawiązuje do amerykańskich myśliwców odrzutowych – wyjaśnia Nathan VanHook, Nike Football Sr. Design Director. – Jednocześnie, noszone przez Neymara futbolowe Hypervenom II posiadają niemalże identyczny wzór. Dlatego zdecydowaliśmy się
na połączenie tych elementów – dodaje VanHook.

NJRxJordan_Hypervenom_original

Odblaskowy język AJV został zreinterpretowany w nowej edycji Hypervenomów w postaci odbijającego światło Swoosha. Efekt ten jest spotęgowany w Jordan V Low sygnowanych przez Neymara, gdzie całą cholewkę pokryto powłoką z refleksem. Dobrze znany fanom linii Jordan wzór cement print został wykorzystany na płytce podeszwy Hypervenom II i uzupełniony logiem Jumpmana w rejonie śródstopia. W tej odsłonie HPII szczegóły odgrywają wielką rolę: na końcówkach sznurówek modelu umieszczono inicjały syna Neymara – „DL” – oraz brazylijską flagę.

Dziesiątka, będąca numerem Neymara w reprezentacji Brazylii, zgodnie z jego życzeniem pojawia się w bocznej, zewnętrznej części lewego buta. Natomiast numer 23 umieszczono na prawym bucie – co jest ukłonem w stronę „Jego powietrznej wysokości”. Każdy z numerów wykonano osobnym krojem, nawiązującym do czcionek stosowanych na trykotach zawodników. To jednak nie wszystko!
Na wewnętrznej wkładce butów i ich pudełku widnieją połączone logotypy Jordana i Neymara, zaś zapiętek ozdobiony został symbolem Jumpmana.

Oprócz dwóch modeli obuwia seria NJR x JORDAN obejmuje także odzież i piłkarskie buty treningowe. Jest to pierwsza w historii linia Jordan Brand przygotowana dla sportowca, który nie jest ambasadorem tej marki. – Michael Jordan ustanowił standardy wielkości – mówi Neymar – To niesamowity zawodnik, uwielbiający rywalizację i bezdyskusyjny mistrz. Zawsze go podziwiałem, dlatego wspólny projekt i możliwość umieszczenia jego symbolu na moim własnym obuwiu jest dla mnie czymś wyjątkowym – wyjaśnia.

– Niezmiernie cieszę się z faktu, iż Neymar i marka Jordan łączą siły – mówi Michael Jordan. – Jestem wielkim fanem jego kreatywności, stylu i pasji do futbolu. To niezwykły gracz. Nie mogę doczekać się dalszej współpracy.

Już w sierpniu tego roku Neymar Jr. rozegra pojedynki dla reprezentacji Brazylii, mając na nogach obuwie NJR x JORDAN Hypervenom II. W dniach 3-5 czerwca, na R-GOL.com, pojawi się limitowana kolekcja obuwia Nike dedykowanego gwieździe FC Barcelony i Reprezentacji Brazylii – Neymarowi Juniorowi. Szykuje się prawdziwa petarda dla kolekcjonerów obuwia, a także fanów piłki nożnej. Bądźcie czujni i śledźcie uważnie stronę R-GOL.com oraz nasze kanały społecznościowe.

Krystu

Komentarze