Mniej znane fakty o koszulkach piłkarskich

Zakładamy je w z dumą w dniu meczowym. Z każdym sezonem czekamy na ich nowe wersje. Koszulki piłkarskie to, obok szalika, podstawowy element garderoby kibica. Przed Wami kilka faktów i ciekawostek na ich temat!

1. Rzadko spotykana chorwacka szachownica

Od 1990 roku motyw koszulek reprezentacji Chorwacji pozostaje niezmienny. Jest nim biało-czerowna szachownica. W 2018 roku doszło do małej rewolucji, gdy znacznie zwiększono wielkość kwadratów. Nie to jest jednak puentą naszej ciekawostki. Z uwagi na fakt, że na jednej koszulce zestawione są dwa bardzo popularne wśród europejskich reprezentacji barwy, Chorwacja bardzo rzadko ma okazję występować w swoich domowych strojach na wyjeździe. W 2021 roku w ponad 2/3 spotkań obecny Wicemistrz Świata musiał występować w wyjazdowych trykotach z uwagi na konflikt kolorów z drużyną przeciwną. Reprezentacja Polski grała w tym samym czasie zaledwie 4 na 16 spotkań w wyjazdowych, czerwonych strojach.

Koszulki Chorwacji i innych reprezentacji znajdziesz tutaj

2. Koszulki klubowe bez herbu

W trwającym obecnie sezonie Puma zdecydowała się na rewolucyjny ruch. Czołowe kluby piłkarskie, których sponsorem technicznym jest niemiecki producent pozbawione są herbu. Zamiast niego umieszczony jest znacznie bardziej widoczna nazwa klubu. Trzecie stroje z takim motywem mają m.in. takie ekipy jak Manchester City, Borussia Dortmund czy AC Milan. A jak Wam podoba się taki pomysł?

Najnowsze klubowe koszulki znajdziesz tutaj

3. Trzycyfrowy numer na koszulce

Bramkarz z szóstką, napastnik z dwójką na plecach czy nawet kultowe 1 + 8 na koszulce Zamorano w Interze to dość znane przypadki. Swoją oryginalnością przebił wsyszystich Tomy Oar, który w 2010 roku zadebiutował w kadrze Australii z numerem… 121! Powodem był fakt, że jego upragniona numer 11 był już zajęty. Zdecydował się więc na 11 podniesioną do drugiej potęgi. Trzeba przyznać, że pomysł był szalony do kwadratu.

4. Gwiazdki Bayernu Monachium

Złote gwiazdki są symbolem określonej ilości zdobytych tytułów mistrzowskich. Każda liga posiada zasady ich przydzielania. Bayern Monachium przez ostatnie lata występował regularnie z czterema gwiazdkami nad herbem. Od tego sezonu, z uwagi na przekroczenie kolejnej bariery zdobytych mistrzostw ma ich już pięć. Wyjątkowy jest jednak fakt, że widnieją one wyłącznie na koszulce domowej. Wyjazdowy i trzeci strój został zaprojektowany przed kolejnym wygraniem Bundesligi przez Lewego i spółkę. Zdecydowano się na pozostawienie na nich samego herbu.

Tylko teraz! Kupując 3 produkty klubowe lub reprezentacyjne, najtańszy zgarniasz za PÓŁ CENY! Szczegóły znajdziesz tutaj.

Komentarze