To już 30 lat! Właśnie tyle czasu japońska marka Mizuno produkuje sztandarowy model Morelia. Ekskluzywna paczka, której trzy egzemplarze właśnie trafiły do sprzedaż na R-GOL.com, zawiera 3 wersje popularnych Moreli. Mizuno postanowiło dodatkowo uszlachetnić jubileuszowy produkt ograniczając dość znacznie jego liczbę. Japończycy wykonali jedynie 500 takich zestawów.

Przygoda Mizuno z modelem Morelia zaczęła się w 1985 roku od produkcji pierwszej ich edycji. Premierowe Morelie nazywane były też RunBird. Seryjną produkcję zakończono w 1990 roku. Następcą RunBirdów był model Morelia II, który produkowany jest do teraz. Idąc za trendami ówczesnego świata piłki nożnej, Mizuno postawiło na lekkość i czucie piłki, co gwarantują najnowsze modele z serii Morelia, czyli Morelia Neo.

Model produkowany od 2012 roku cechuje się wyjątkowo “agresywną” stylistyką, a dzięki użyciu skóry najwyższej jakości – gwarantuje również niespotykane czucie piłki. Buty te zostały okrzyknięte przez wielu piłkarzy za najlepszy piłkarski produkt japońskiego producenta. W butach Morelia Neo gra jedna z gwiazd brazylijskiej piłki – Hulk!

Każda z par wyprodukowana została ręcznie w kraju kwitnącej wiśni. Trzy takie zestawy dostępne są w sklepie R-GOL.com – trójpak Mizuno na 30-lecie firmy

_DSC8096

Morelia RunBird (1985-1990)

Buty zostały wykonane według pomysłu Musashi Mizushima – pierwszego Japończyka, który grał dla brazylijskiego Sao Paulo FC. Mizushima zauważył, że czołowi gracze w Brazylii chcą buty, które są miękkie i wystarczająco lekkie, aby włożyć je po treningu lub meczu do kieszeni i wrócić do domu. Dzięki zastosowaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów – takich jak najlepszej jakości kangurza skóra – a także zaawansowanych jak na tamte czasy technik produkcji – Morelia były wyjątkowo lekkie, a także idealnie dopasowywały się do nogi. Sprawiło to, że zyskały wielu fanów wśród Brazylijskich piłkarzy.

_DSC8080

Morelia II (1991-2015)

Druga generacja Morelia to kolejny krok ku jeszcze lżejszemu obuwiu piłkarskiemu oraz doskonalszemu dopasowaniu korków do stopy. Buty stały się hitem wśród graczy japońskiej J-League podczas jej startu w 1993 roku. Dzięki niewiarygodnej precyzji, staranności i jakości wykonania, buty stały się pierwszym wyborem wielu czołowych gracze w Europie oraz Brazylii. Morelia od momentu, kiedy ukazała się na rynku do teraz – przeszła wiele udoskonaleń, aby spełniać wymogi obecnego konsumenta.

 

_DSC8079

Morelia Neo (2012-2015)

Morelia Neo zostały stworzone, aby koncept „barefoot” – czyli bosej stopy – stał się w końcu rzeczywistością. Japońskim producentom udało się stworzyć buty, które doskonale dopasowują się do stopy i są niesamowicie lekki – dzięki czemu niemal nie czuje się ich na nodze. Dodatkowym atutem butów jest ich precyzyjne i doskonałe wykonanie MADE IN JAPAN.

_DSC8078

SzS

Komentarze