Mistrzostwa Marek: Nike ze złotem po raz drugi w historii

[apester-exclude-playlist]Powtórzyła się historia z 2002 roku i znów w siedzibie firmy Nike strzelają korki drogich szampanów. Swoosh znów widnieje na koszulkach mistrzów świata. We wczorajszym finale triumfowali Francuzi, a amerykański brand mógł świętować wyjątkowo udany dla siebie mundial.

Przed finałem było pewne, że po złoto sięgnie reprezentacja, która na co dzień występuje w trykotach przygotowanych przez Nike. Kwestia złotego medalu w rywalizacji marek była rozstrzygnięta, natomiast do starcia dwóćh potentatów doszło w meczu o trzecie miejsce. Tam Belgowie, reprezentujący adidasa, pokonali Anglików ze swooshem i stanęli na najniższym stopniu podium, broniąc tym samym honoru legendarnych „trzech pasków”. Gol Meuniera strzelony w adidasie oraz bramka Hazarda zdobyta w korku od Nike zapewniły Belgom pierwszy w historii medal mundialu.

Niedzielny finał, jak już wspomnieliśmy, był, z punktu widzenia rywalizacji marek, jedynie formalnością. Było jasne, że to Nike spije całą śmietankę, że to na swoosha spłynie cały splendor i chwała. Zwycięstwo 4:2 Francuzów nie było wielkim zaskoczeniem, a amerykańska marka, nie dość, że po raz drugi w historii sięgnęła po złoto, to jeszcze ostawiła rywali w klasyfikacji producentów. Gole Mandzukicia i Perisicia dla Chorwatów oraz Mbappe dla Trójkolorowych zasiliły konto Nike, które w tym meczu zgarnęło sześć oczek. Pozostałe trafienia, autorstwa Antoine Griezmanna i Paula Pogby (samobójczego trafienia Mandzukicia nie bierzemy pod uwagę) wzbogaciły kolejno Pumę oraz adidasa.

Po miesięcznej rywalizacji, pełnej zwrotów akcji, nieoczekiwanych rozstrzygnięć, upadkach potentatów i wzlotach maluczkich możemy przedstawić Wam ostateczną klasyfikację rywalizacji marek. Rywalizacji, którą w cuglach wygrało Nike.

 1. Nike – 160 punktów
 2. adidas – 102 punkty
 3. Puma – 34 punkty
 4. Hummel – 6 punktów
 5. Umbro – 4 punkty
 6. New Balance – 3 punkty
  Uhlsport – 3 punkty
  Asics – 3 punkty
  Mizuno – 2 punkt
 7. Errea – 1 punkt

Komentarze