Mistrzostwa Marek: Nike liderem po fazie grupowej

16 drużyn zakończyło już swój udział na mundialu w Rosji i uda się na zasłużone, bądź nie, wakacje. Pozostałe zespoły wciąż będą rywalizować o końcowy triumf, podobnie jak topowe marki, dla których również rozpoczyna się najistotniejsza faza turnieju.

Ostatnia kolejka fazy grupowej upłynęłą Polakom pod znakiem meczu o honor, który nota bene był jedną wielką farsą, o czym piszemy tutaj. Ze zwycięstwa podopiecznych Adama Nawałki może się jednak ucieszyć, i to dwukrotnie, Nike. Trzy oczka za zwycięstwo Orłów i punkt za trafienie Jana Bednarka pozwalają swooshowi na przekroczenie magicznej granicy stu punktów. W innym spotkaniu naszej grupy cztery sztychy zdobył także adidas, który dzięki bramce Yerre Miny i zwycięstwu Kolumbijczyków nad Senegalem nie stracił Nike z zasięgu wzroku.

W dwóch innych wczorajszych spotkaniach oglądaliśmy zwycięstwa Belgów i Tunezyjczyków. Czerwone Diabły po bramce Adnana Januzaja (Nike) z kwitkiem odprawiły Anglików i zdobyły kolejny komplet punktów dla adidasa. Z kolei Afrykańczycy pokonali outsidera mundialu – Panamę – 2:1 i zdobyli pierwsze (i ostatnie) punkty dla Uhlsport. Gol dla piłkarzy z Ameryki Środkowej padł po trafieniu samobójczym, z kolei gole dla Tunezji zdobywali Youssef i Khazri – obaj w korkach od Nike.

Po fazie grupowej przewaga Nike wydaje się bardzo bezpieczna – blisko 30 oczek na tym etapie rozgrywek może okazać się dla adidasa stratą niemożliwą do zniwelowania. Za plecami czołowej dwójki nie dzieje się nic godnego uwagi – Puma dawno już zapewniła sobie trzecie miejsce, natomiast pozostałe brandy, jeśli będą zdobywać punkty, to incydentalnie. Walka o końcowe trofeum rozegra się pomiędzy Nike i adidasem, ale pozycja wyjściowa swoosha jest o wiele lepsza i stawiamy dolary przeciwko orzechom, że to amerykańska firma zwycięży w tym wyścigu.

 1. Nike – 104 punkty
 2. adidas – 77 punktów
 3. Puma – 27 punktów
 4. Hummel – 5 punktów
 5. Umbro – 3 punkty
  New Balance – 3 punkt
  Uhlsport – 3 punkty
 6. Asics – 2 punkty
  Mizuno – 2 punkt
 7. Errea – 1 punkt

Komentarze