Mistrzostwa Marek: Faza grupowa

Poprzednie Mistrzostwa Marek, które prowadziliśmy na Mistrzostwach Świata w Rosji wygrało Nike. W finale spotkały się z resztą dwie drużyny amerykańskiego producenta. Przy okazji Euro 2020 powracamy do zestawiania ze sobą marek dostarczających sprzęt na trwającym turnieju.

Przypomnijmy zasady:

Za zwycięstwo drużyny, której sponsorem technicznym jest dana marka, otrzymuje ona 3 punkty w przypadku zwycięstwa. W przypadku remisu obie marki dostają po jednym punkcie. Dodatkowo każda bramka strzelona przez zawodnika w obuwiu danej marki liczona jest jako dodatkowy punkt. Nie liczymy bramek samobójczych 😉

Krótki wstęp

Zdecydowanymi faworytami są klasycznie dwaj giganci – Nike i Adidas, ponieważ obie marki są sponsorami technicznymi największej ilości reprezentacji. Nie wspominając już o gigantycznej ilości sponsorowanych przez nich zawodników. Zaraz za nimi znajduje się Puma, która sponsoruje kilka dobrych reprezentacji i również ma w swojej stajni sporo zawodników. Rodzynkami podczas Euro 2020 są Joma, Hummel i Jako, które są sponsorami technicznymi odpowiednio: Ukrainy, Danii i Macedonii Północnej. Obecni w zestawieniu będą także sponsorzy zawodników, którzy nie są sponsorami technicznymi żadnej reprezentacji w turnieju – New Balance oraz Under Armour.

Ranking Mistrzostw Marek po fazie grupowej:

Tak prezentuje się tabela mistrzostw:

 1. Nike – 84 pkt
 2. Adidas – 64 pkt
 3. Puma – 27 pkt
 4. Joma – 3 pkt
  Hummel – 3 pkt
 5. New Balance – 2 pkt
  Under Aromur -2 pkt

Gdyby nie punktować bramek to mielibyśmy kontaktowy wynik dwóch gigantów. Nike byłoby lepsze od Adidasa tylko o jeden punkt! Jednak to zawodnicy ze Swooshem na butach trafiali do siatki znacznie częściej. Wyniki strzeleckie możecie zobaczyć poniżej.

Tak prezentuje się tabela strzelców:

 1. Nike – 48 bramek
 2. Adidas – 29 bramek
 3. Puma – 4 bramki
 4. New Balance – 2 bramki
  Under Armour – 2 bramki

Ciekawym faktem jest, że dla New Balance i Under Armour strzelało tylko dwóch zawodników, czyli odpowiednio: Sterling i Depay. Puma swoją wysoką pozycję w rankingu ogólnym zawdzięcza zdecydowanie zwycięstwom drużyn, którym dostarcza stroje. Szczególnie wysoka forma Włochów wywindowała ich wynik do góry.

Ciekawostka

Najczęściej trafiającą do siatki kolekcją jest Nike Impulse Pack (ze szczególnym wyróżnieniem modelu Mercurial), które znajdziecie tutaj. Zaraz po niej znajduje się Superspectal Pack od Adidasa, który znajdziecie tutaj.

Czekamy z niecierpliwością na to co przyniesie nam 1/8!

 

Komentarze