Mistrzostwa Marek: Ćwierćfinał

Ćwierćfinał EURO 2020 nie był tak zaskakujący jak 1/8. Tym razem w zdecydowanej większości wygrywali faworyci. Ale czy podobnie było w przypadku marek?

Równy podział punktów sponsorów technicznych

Tak nam się pięknie złożyło, że każdy zwycięzca każdego z ćwierćfinałowych spotkań sponsorowany był przez inną markę. W półfinale zameldowały się: Hiszpania (adidas), Włochy (Puma), Dania (Hummel) oraz Nike (Anglia). W wielkim finale zmierzą się w takim układzie: adidas/Puma vs. Hummel/Nike. Przypomnijmy, że Nike sponsoruje obecnych Mistrzów Świata (Anglia) i Europy (Portugalia). Nadal mają spore szanse na utrzymanie takiego statusu.

W klasyfikacji strzeleckiej bez zmian

W przypadku strzelanych bramek jakąkolwiek rywalizację Nike mogło nawiązać jedynie z adidasem, który raczej nie dogoni już amerykańskiego producenta. Zawodnicy w korkach ze Swooshem kierowali piłkę do siatki aż 69 razy. Drugi adidas ma na koncie 40 bramek i jest ostatnią marką z dwucyfrowym wynikiem w tej klasyfikacji.

Tak prezentuje się klasyfikacja strzelecka Mistrzostw Marek:

 1. Nike – 69 pkt.
 2. adidas – 40 pkt.
 3. Puma – 8 pkt.
 4. New Balance – 3 pkt.
 5. Under Armour – 2 pkt

Warto wyróżnić TOP 4 najczęściej trafiających do siatki modeli:

 1. Nike Phantom, które znajdziesz tutaj
 2. adidas Nemeziz, które znajdziesz tutaj
 3. Puma Future Z, które znajdziesz tutaj
 4. Nike Mercurial, które znajdziesz tutaj

Ogólne zestawienie także powoli się stabilizuje i nie zanosi się na rewolucję. Warto zanotować awans Hummela, który zawdzięcza awansom Danii do kolejnych etapów turnieju:

 1. Nike – 111 pkt.
 2. adidas – 84 pkt.
 3. Puma – 43 pkt.
 4. Hummel – 9 pkt.
 5. Joma – 6 pkt.
 6. New Balance – 3 pkt.
 7. Under Armour – 2 pkt

 

 

 

Komentarze