Mistrzostwa Marek: 1/8 finału szczęśliwa dla Pumy!

Po rywalizacji w grupach przyszedł czas na starcia o wszystko, albo nic. Koniec z remisami! Są tylko zwycięzcy, przegrani oraz w przypadku naszych mistrzostw, strzelcy bramek 😉 Podsumujmy 1/8 finału Euro 2020 w kontekście marek:

Świetny wynik Pumy

1/8 była szalonym etapem mistrzostw. W mrożących krew w żyłach dreszczowcach odpadali faworyci, a ekipy, których nie stawiano w roli faworytów przechodzili dalej. W kontekście sponsorów technicznych wyróżnić należy Pumę. Na 4 reprezentacje grające w ich strojach, do ćwierćfinału zakwalifikowały się 3! Na drodze do wejścia wszystkich trzech stanął fakt, że w jednym z meczów naprzeciwko siebie stanęły Włochy i Austria. Jedna i druga reprezentacja gra w strojach niemieckiego producenta.

Nike strzela bramki, ale nie wygrywa meczów

W strzelonych bramkach ponownie królowały buty ze Swooshem. W 1/8 padło w nich dokładnie 11 bramek. Znacznie gorzej amerykańska marka wypadła, gdy spojrzymy na końcowe wyniki ich reprezentacji. Po sensacyjnym wyeliminowaniu z turnieju Francji, Holandii oraz porażkach Chrowacji i Portugalii, w ćwierćfinale zameldowali się jedynie Anglicy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zawodnicy z Wysp rozgrywali spotkania do samego finału, a to szansa na następne punkty.

Remis kopciuszków

Na tegorocznym turnieju mamy tylko trzy drużyny spoza wielkiej trójki. Na placu boju w 1/8 została Joma (Ukraina) oraz Hummel (Dania). Na fazie grupowej przygodę z mistrzostwami zakończyło Jako (Macedonia Północna). Gdy zestawimy wyniki obu marek w rankingu – mamy wynik remisowy (po 6 punktów).

Tabela Mistrzostw Marek po 1/8 finału:

 1. Nike – 89 pkt.
 2. adidas – 79 pkt.
 3. Puma – 39 pkt.
 4. Joma – 6 pkt.
  Hummel – 6 pkt.
 5. New Balance – 3 pkt.
 6. Under Armout – 2 pkt.

Skoro skupiliśmy się tym razem na koszulkach to warto podsumować sobie jak wygląda tabela uwzględniając same wyniki sponsorowanych przez marki reprezentacji:

 1. adidas – 41 pkt.
 2. Nike – 39 pkt.
 3. Puma – 32 pkt.
 4. Joma – 6 pkt.
  Hummel – 6 pkt.

Przed nami coraz mniej drużyn, coraz mniej meczów i powoli na faworyta wyrasta nam Nike. Jednak z jedną drużyną w dalszej fazy turnieju nic nie jest jeszcze pewne!

 

Komentarze