MISTRZ POLSKI WE FREESTYLE FOOTBALLU ZAGRA „U SIEBIE” Z NAJLEPSZYMI

W minioną sobotę, 6 października w gminie Kępice, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski we freestyle footballu. W żonglerce piłką najlepszy okazał się Bartłomiej Rak, który w widowiskowym finale pokonał broniącego tytuł Daniela Mikołajka. Zwycięzca zakwalifikował się tym samym na Red Bull Street Style. Zawody rangi Mistrzostw Świata po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane w Polsce. Impreza odbędzie się 22 listopada, w warszawskiej Hali Gwardii.

Freestyle football to dyscyplina polegająca na wykonywaniu efektownych ewolucji z piłką. Do pojedynku o tytuł Mistrza Polski stanęło 16 najlepszych graczy wyłonionych podczas eliminacji. Licznie zebrana publiczność w Korzybiu mogła podziwiać wyczyny zawodników z całego kraju – zarówno tych doświadczonych, jak i młodszych freestylerów rywalizujących w kategorii U-18.

To my wyznaczamy poziom freestyle footballu na świecie. Mamy wypracowany swój własny styl i kulturę. Za granicą jesteśmy uważani za potęgę – o poziomie dyscypliny mówi Łukasz Chwieduk, organizator zawodów.

Zwyciężył Bartłomiej Rak kwalifikując się tym samym światowe finały Red Bull Street Style. Nowy Mistrz Polski nie będzie jednak jedynym reprezentantem naszego kraju na tych zawodach. Na liście najlepszych freestylerów globu znajdują się również Agnieszka Mnich i Kalina Matysiak.

Już teraz zapraszamy Państwa do odwiedzenia nas podczas największej imprezy freestyle footballowej roku – światowych finałów Red Bull Street Style. Zawody odbędą się 21 i 22 listopada w Warszawie. O szczegółach wydarzenia poinformujemy wkrótce.

Komentarze