Mbappe i Mercurial Superfly VI Elite najszybsi w historii

Rekord świata w szybkości biegu na 100 metrów należy do Usaina Bolta, jednak w sobotnie popołudnie ktoś poważnie zakwestionował panowanie emerytowanego już lekkoatlety. Kylian Mbappe i jego Nike Mercurial Superfly VI Elite to najszybszy duet w historii mundiali.

Coś ty zrobił dzieciaku?! krzyczał Dariusz Szpakowski po bramkach młodziutkiego Francuza. A Mbappe po prostu zrobił to, na czym najlepiej się zna. Trzykrotnie uciekł obrońcom, dwukrotnie pokonał bramkarza rywali i stał się jednym z bohaterów Trójkolorowych, którzy w blasku chwali weszli do ćwierćfinału.

Kluczem do sukcesu napastnika PSG są nie tylko jego wrodzone umiejętności i niezaprzeczalny talent, ale także obuwie, które zapewnia mu pełen komfort i swobodę na boisku.

Nike Mercurial Superfly VI Elite zostały stworzone z myślą o zawodnikach, dla których najważniejsza jest szybkość i dynamika w boiskowych poczynaniach. Innowacyjna technologia Flyknit, dzięki której but jest tak naprawdę drugą skórą, zapewnia nie tylko doskonałe czucie piłki, ale także niespotykaną wcześniej lekkość. Pozbawiona szwów cholewka dzięki swojej elastyczności doskonale dopasowuje się do kształtu stopy, a co za tym idzie kontrola nad piłką jest jeszcze większa. Dodatkowo w przedniej części buta została zamontowana specjalna płytka, dzięki której w mgnieniu oka można przyspieszyć i rozwinąć niebotyczną prędkość. Najlepszym potwierdzeniem wszystkich zalet jest Kylian Mbappe, który w ciągu niecałych 6 sekund pokazał wszystkie walory swoje, jak i Nike Mercurial Superfly VI Elite.

Ten sprint przejdzie do historii mundiali nie tylko dzięki niezaprzeczalnym atutom wizualnym. Mbappe był jak TGV, nie tyle mijał, co zostawiał w tyle kolejnych rywali z szybkością właściwą francuskiej superszybkiej kolei. Prędkościomierze skierowana na młodego Francuza wskazały wynik, jakiego do tej pory turniej rangi mistrzowskiej nie widział – 38 km/h! To najlepszy wynik w całej historii mundiali. Wschodząca, a może lśniąca już gwiazda światowego futbolu dosłownie wyprzedziła takie tuzy jak Arjen Robben czy Gareth Bale.

Jeśli Mbappe utrzyma taką dyspozcyję w kolejnych spotkaniach to kto wie, czy nie stanie się nie tylko głównym architektem francuskiego triumfu, ale także poważnym kandydatem do Złotej Piłki…

Jeśli macie w sobie coś z Kyliana Mbappe, to koniecznie zaopatrzcie się w buty, które uwydatnią wszystkie Wasze walory. Możecie znaleźć je tutaj.

 

Komentarze