Mamy kolejny rekord – Polska na 12. miejscu w rankingu FIFA!

Tak dobrze nie było nigdy wcześniej! Już przy ogłoszeniu poprzedniego zestawienia nie kryliśmy zadowolenia z rekordowej 14. pozycji w rankingu FIFA, a dziś jest jeszcze lepiej – nasza reprezentacja zanotowała awans o dwa miejsca i w tej chwili zajmuje 12. miejsce razem z Walią – półfinalistą ostatnich Mistrzostw Europy.

Poza rekordową lokatą, Polacy pierwszy raz w historii wyprzedzili Anglików, a do tego plasują się przed tak silnymi zespołami, jak Włochy, Chorwacja, czy Holandia. Ponad nami bez najmniejszych zmian w porównaniu do lutowego zestawienia – na czele nadal znajduje się Argentyna przed Brazylią, Niemcami, Chile i Belgią.

Jeśli chodzi o naszych grupowych rywali w walce o awans do finałów Mistrzostw Świata w Rosji, to znajdują się sporo miejsc za nami, a najwyżej z nich stoi Rumunia zamykająca czwartą dziesiątkę rankingu. O tym, jak wielki postęp zrobiła nasza reprezentacja niech świadczy zestawienie z 2013 roku, kiedy to zajmowaliśmy bardzo odległe 76. miejsce. Oby tak dalej!

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, tak więc niecierpliwie czekamy na zbliżające się mecze oraz następne ogłoszenie rankingu, które zostanie opublikowane 6 kwietnia.

Wszystkich fanów naszej kadry zapraszamy do Oficjalnego Sklepu Kibica Reprezentacji Polski, a także na jego stronę na Facebooku.

 

TS

Komentarze