MagistaX Proximo II – buty na małe boiska

Małe boiska rządzą się swoimi prawami. Oczekują one od zawodnika kreatywności, ładnych i szybkich podań oraz dużej zwinności. W tej grze potrzebne są jak największe umiejętności techniczne i pewne prowadzenie futbolówki. Pomóc w tym mają nowe MagistaX Proximo II.

Zmniejszony plac gry dostarcza wiele możliwości wyostrzenia umiejętności, dzięki którym będziemy bezcenni dla naszego zespołu. Nowe MagistaX, przeznaczone dla wysokiej klasy rozgrywających. Górna część obuwia, wykonana z Flyknitu, wyposażona jest w wypukłości zwiększające powierzchnię kontaktu cholewki z piłką.


W celu ułatwienia wykonywania szybkich ruchów, w nowych MagistaX zastosowano system Lunar, zaawansowaną technologię zwiększającą trakcję i amortyzację, z myślą o małych boiskach gdzie efektywność tego systemu jest bardzo istotna.

„Dzięki temu otrzymaliśmy but, który popchnął granice inżynierii Flyknit tak, że pomaga stymulować własne nogi, kiedy wchodzą w kontakt z piłką” mówi Max Blau, VP Nike Football. „Gra na małej przestrzeni najczęściej jest rozgrywana na betonie, asfalcie lub podłożu drewnianym, więc patrzenie na buty z innych sportów na te nawierzchnie ma sens. Podeszwa Lunar zapewnia świetną amortyzację, jak również pełen zakres ruchu obrotowego wokół śródstopia – idealny do szybkich zmian kierunku, które gracz Magista musi wykonać”.

„Zawsze byłem niezwykle odporny fizycznie, ale to poprzez pracę nad mentalną stroną mojej gry, którą mam lepszą jako gracz” – mówi Emmanuel Mas, zawodnik San Lorenzo de Almagro. „W trudnych sytuacjach trzeba być kreatywnym, aby znaleźć rozwiązanie. Waże jest, aby pracować nad swoimi reakcjami”.

Nike MagistaX Proximo II są dostępne na R-GOL.com. Zapraszamy!

Mkr

Komentarze