Łukasz Fabiański – polski zawodnik meczu 1/8 finału

Po wyczerpującym meczu Reprezentacja Polski pokonała w rzutach karnych Szwajcarię 5:4 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2016. Ogromną zasługę miał w tym sukcesie Łukasz Fabiański.

Golkiper Swansea rozegrał bardzo dobre zawody. Świetnie spisywał się na przedpolu, gdzie górował nad Szwajcarami. Między słupkami, zatrzymywał bardzo groźne strzały. Przy wprowadzaniu piłki do gry, to po jego wyrzucie w okolice połowy boiska, Kamil Grosicki przeprowadził rajd zakończony bramką Kuby Błaszczykowskiego. W serii jedenastek nasz bramkarz nie obronił żadnego strzału, ale nie ma żadnych wątpliwości, że bez Łukasza ten mecz zakończyłby się wcześniej.


Modelem z jakiego korzysta Łukasz Fabiański jest adidas X 16.1. But ten to najnowsza propozycja od niemieckiego producenta, wypuszczona po raz pierwszy w kolekcji Mercury Pack. Model charakteryzuje się nową wersją skarpetki, zachodzącą wyżej zarówno z przodu, jak i na pięcie. Sznurowadła przechodzą przez dziurki umieszczone na wierzchu cholewki, a usztywnienie pięty zmieniono z wewnętrznego, znanego z X 15.1, na zewnętrzne. Wierzch wykonany z syntetycznego materiału pozwala na zachowanie odpowiedniego komfortu, przy jednocześnie odpowiednim czuciu piłki.


adidas X 16.1 są dostępne w naszym sklepie internetowym na R-GOL.com.

Mkr

Komentarze