Lukas Podolski po raz ostatni w kadrze w specjalnych butach

Lepszego sposobu na zakończenie reprezentacyjnej kariery nie można sobie wymarzyć. Niemcy pokonały Anglię 1:0 w towarzyskim spotkaniu, a jedyną bramkę zdobył Lukas Podolski, dla którego było to ostatni, 130 występ w niemieckich barwach i gol numer 49.

Przystępując do spotkania z Anglią, Lukas pochwalił się tuż przed nim zdjęciem własnych adidas ACE 17.1 przygotowanych specjalnie na tę okazję. Buty wykonano ze skórzanej cholewki w biało-czarnym kolorze. Charakterystyczne trzy paski na bocznej części obuwia przedstawiają flagę Niemiec. Buty spersonalizowano umieszczając datę ostatniego, reprezentacyjnego występu, inicjały oraz numer, a także herb Niemiec i miasta Koln.

Wyjątkowe buty przyniosły szczęście w 69 minucie. Podolski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka wylądowała w samym okienku bramki Joe Harta. W taki sposób kończą tylko najlepsi!

Poldi debiutował w kadrze 6 czerwca 2004r. w meczu z Węgrami. Pierwsze dwa trafienia zaliczył 21 grudnia 2004r. podczas towarzyskiego spotkania z Tajlandią, a na pierwszego hat-tricka czekał do 7 września 2005r. i meczu z RPA.

adidas ACE 17.1 są dostępne na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze