Luis Suarez kończy 31 lat. W czym Urugwajczyk „kąsa” rywali?

24 stycznia 1987 roku w Salto na świat przyszedł „El Pistolero”, czyli Luis Suarez – jeden z najlepszych napastników, jacy biegają dziś po światowych boiskach. Postanowiliśmy sprawdzić, w jakich butach urugwajski snajper wdrapywał się na szczyt.

Suarez kojarzony jest przede wszystkim z adidasem – to w jego butach występuje przez większość kariery, a do tego od pewnego czasu jest główną twarzą linii X. Nie każdy wie, że początki Urugwajczyka w Europie to buty od największego konkurenta adidasa, a konkretnie model Nike Mercurial Vapor III, w którym występował dla Groningen.

Po transferze do Ajaxu „El Pistolero” zaczął używać butów od adidasa, jednak początkowo wybierał on różne wersje modelu Predator. Później słynne „Predki” zastąpiły buty z linii adidas f50 – najpierw Tunit, a później Adizero.

Pod względem butów nic nie zmieniło się po jego transferze do Liverpoolu – dalej używał on modeli dostarczanych przez adidasa, a były to kolejne wersje linii F50 Adizero, a także Predator Lethal Zones i pierwsza z rewolucyjnych linii wykonanych dla niego z Primeknitu.

Kapitalna gra dla Liverpoolu, a przede wszystkim 31 bramek i 21 asyst w sezonie 2013/14 sprawiły, że Luis Suarez trafił do wielkiej Barcelony za ponad 80 mln €. W Katalonii swoją pozycję budował kontynuując związek z serią adidas F50 Adizero aż do samego końca jej istnienia. Przez pewien czas zakładał on również model Primeknit 2.0, czyli drugą wersję butów stworzonych z tego rewolucyjnego materiału. Kiedy adidas wprowadził na rynek linię X, Suarez od razu został ich twarzą i do dziś występuje w kolejnych jej generacjach.

Buty, w których Luis Suarez kontynuuje swoje wspaniałe występy dla Barcelony znajdziecie w R-GOL.com.


Komentarze