LAHM PRZECHODZI NA DRUGĄ STRONĘ PIŁKARSKIEJ RZEKI

Kolejni wielcy gracze przechodzą na drugą stronę piłkarskiej rzeki rezygnując z dalszej, profesjonalnej kariery. Po Stevenie Gerrardzie i  Franku Lampardzie przyszedł czas na Philippa Lahma. Sprawdźmy, w czym biegał przez lata po boiskach.

Lahm trafił jako młody adept do młodzieżowych grup Bayernu Monachium. Przeszedł kolejne szczeble szkolenia, a następnie został wypożyczony do VfB Stuttgart, w którym w 2003r. zadebiutował w Bundeslidze. Wtedy, nie mając podpisanego kontraktu z żadnym producentem butów piłkarskich, korzystał z dobrodziejstw firmy Puma, która była sponsorem technicznym klubu. Wybierał klasyczny model Puma King, który w nieco innym wydaniu dostępny jest do dziś.

W sezonie 2005/2006 obrońca powrócił do klubu, w którym się wychował. Od tego czasu, nieprzerwanie do teraz, gra w butach marki adidas. Niemiecki koncern wspiera od lat nie tylko tamtejszą reprezentację, ale także zespół z Bawarii. Lahm występował zarówno w kultowych Copa Mundial i World Cup, a potem decydował się na bardzo popularne buty z linii Predator.

Od 2008r. w raz z prezentacją serii adidas AdiPure, Niemiec zmienił dotychczasowe obuwie na najnowsze wydanie sponsora. I tak aż do zamknięcia produkcji linii. adidas zdecydował się wtedy na niemałą rewolucję stawiając na dwa zupełnie nowe silo, X oraz ACE, dostosowane do obecnych trendów zarówno pod względem technologii, jak i designu. Philipp Lahm wybrał opcję ACE w wersji skórzanej. W ostatnim czasie wieloletni kapitan reprezentacji i Bayernu grywał w butach z kolekcji Stellar Pack oraz najnowszym modelu ACE17 z kolekcji Blue Blast Pack.

Buty piłkarskie adidas, które wybierał Philippe Lahm, znajdziecie na R-GOL.com.

DM

Komentarze