Kto i w czym strzela w Ekstraklasie? Sprawdzamy!

[apester-exclude-playlist]Czternaście kolejek ligowego grania w Polsce już za nami, a runda rewanżowa wychyla się zza rogu. Zanim jednak pożegnamy rundę jesienną, aby w mrozie i deszczu powitać rundę, nomen omen, wiosenną, pora spojrzeć, które korki najlepiej spisują się na boiskach polskiej ekstraklasy.

Na czele tabeli zadomowiła się Lechia Gdańsk, która pod wodzą Piotra Stokowca wreszcie przypomina drużynę na jaką na Wybrzeżu od lat ostrzono sobie zęby – zdeterminowaną, pewną siebie, poukładaną i głodną sukcesu. Prym w barwach gdańskiej Lechii, której koszulki możecie nabyć tutaj, wiedzie Flavio Paixao!

fot. Instagram

Nike Mercurial Vapor XII Elite z kolekcji Stealth Ops doskonale sprawują się na nogach portugalskiego napastnika, który w tym sezonie zdobył już dziewięć bramek i zanotował jedną asystę. Kapitan Lechii to absolutnie kluczowa postać dla biało-zielonych i trudno sobie wyobrazić tak dobrą postawę Gdańszczan bez udziału Paixao.  Korki, w których Flavio sieje postrach na boiskach polskiej ekstraklasy znajdziecie tutaj.

Dziewięć bramek w czternastu meczach nie wystarcza jednak do tego, aby zasiąść na tronie najlepszego strzelca ligi, na którym wygodnie rozsiadł się Marcin Robak. Napastnik Śląska Wrocław zdobył o jedną bramkę więcej niż Portugalczyk i to głównie dzięki niemu Śląsk nie błąka się w dolnych rejonach tabeli.

fot. Instagram

Robak ustrzelił w tym sezonie już dziesięć bramek, a za sukcesem napastnika stoją Nike Hypervenom Phantom III. Te korki są stworzone dla tych napastników, których określilibyśmy mianem „lisów pola karnego”. Taki jest Marcin Robak, a precyzja i siła, którą sybmolizują wspomniane korki, doskonale wpisują się jego styl gry. Wszystkie korki z tej serii znajdziecie w R-GOL.com!

Wysoko w tabeli strzelców znajduje się także Carlitos, który wyraźnie wybudził się z letnio-wakacyjnego marazmu. Póki co król strzelców z ubiegłego sezonu musi jednak uznać wyższość Igora Angulo z Górnika Zabrze i Ricardinho z Wisły Płock.

Buty czołowych strzelców ekstraklasy znajdzecie oczywiście w R-GOL.com!

Komentarze