Korkowy boot spotting, czyli co ciekawego biega po piłkarskich boiskach

Początek roku to dobry moment na nowości w sprzęcie piłkarskim. Z takiego założenia wyszli działacze Pumy i Nike, którzy na początku 2017r. zaprezentowali zupełnie odmienione, nowe generacje popularnych modeli – evoPOWER Vigor i Hypervenom 3. Co jeszcze ciekawego piszczy w trawie?

Na początek odwiedzimy Londyn i miejscową Chelsea. Lider angielskiej Premier League nie próżnuje i ciężko pracuje na treningach, by ciągle utrzymywać doskonałą formę i przewagę w tabeli nad resztą stawki. Na jednej z niedawnych sesji treningowych Diego Costa pojawił się w nowej kolorystyce adidas X16+ Purechaos. Główną jej barwą butów jest niebieski, który przechodzi w kierunku pięty w róż. Dziś już wiemy, że to model z najnowszej kolekcji Blue Blast, o której przeczytacie więcej tutaj.

W Barcelonie za to mistrzowie Hiszpanii pracują nad odrabianiem strat w La Liga do pierwszego Realu. Jednym z najciężej trenujących jest Ivan Rakitić. Chorwat obniżył nieco loty w obecnym sezonie i stara się powrócić do wysokiej formy. Pomóc mu w tym mogą nowe adidas ACE17+ Purecontrol, które można było zaobserwować na jego nogach podczas sesji treningowych. Świeża odsłona to połączenie niebieskiego i czarnego koloru należąca także do kolekcji adidas Blue Blast.

Zostajemy jeszcze w Katalonii, ale zmienimy obiekt zainteresowania. Naszą uwagę przykuły Nike Magista Opus II, w których występuje Andres Iniesta. Kolorystyka, w której gra obecnie Hiszpan, pochodzi z kolekcji Dark Lightning Pack i na pierwszy rzut oka niczym się nie wyróżnia. Gdy przyjrzymy się bliżej, zauważymy, że cholewka tych butów jest całkowicie gładka, brak jej wypustek charakterystycznych dla modelu Opus II. A to nie koniec! Na podeszwie zauważalna jest zupełnie inna konfiguracja kołków niż w standardowej wersji. Czy to dedykowana wersja buta dla piłkarza Blaugrany, czy może Nike szykuje jakąś niespodziankę swoim klientom?

Po najlepszy sprzęt piłkarski zapraszamy do R-GOL.com.

Mkr

Komentarze