Korkowa saga cz.3 – Zlatan Ibrahimović

Piłka nożna to synonim zmian. Trenerzy, zawodnicy, mistrzowie – to rzecz normalna, że każdy z nich prędzej czy później się zmienia. Tak samo również było wśród producentów sponsorujących zawodników światowego poziomu. Idealnym przykładem jest Zlatan Ibrahimovic.

Szwed przez praktycznie całą karierę był związany z Nike. Amerykański koncern dostarczał dla zawodnika sprzęt od 2004 roku. Od tej pory były zawodnik m.in. Barcelony, Interu czy Milanu występował w modelu Nike Mercurial Vapor i jego ówczesnych generacjach. Zlatan miał również przez pewien czas kontakt z wyższym modelem z tej serii, Superfly, ale widocznie Vapor bardziej odpowiadały reprezentantowi Szwecji, ponieważ był on w nich częściej widywany.

Sytuacja zaczęła się zmieniać w 2014r., gdy ówczesny zawodnik PSG zaczął występować w wyczernionych adidas adizero IV, Nike Tiempo Legend V czy też Vapor X. Okres gry w wyczernionych modelach wynosił blisko rok. Gdy w połowie 2015r. pojawiły się pogłoski, że Szwed przedłużył kontrakt z amerykańskim koncernem, zawodnik, jakby na potwierdzenie, powrócił do oficjalnych kolorystyk Vapor X. Stan ten utrzymał się do Euro 2016.

Na jednym z treningów tuż przed startem mistrzostw, Ibra został zauważony w adidas X 16.1 z kolekcji Mercury Pack, czyli najnowszej kolekcji, przygotowanej specjalnie na ME we Francji. Pojawił się wtedy temat przejścia gwiazdora do niemieckiego koncernu, ponieważ występ zawodnika bez kontraktu z producentem, dawał dużo do myślenia. Jednak podczas turnieju nie poznaliśmy żadnych szczegółów, gdyż Szwed do końca pobytu reprezentacji we Francji występował w Nike Mercurial Vapor X.

 

W letnim okienku transferowym Zlatan Ibrahimovic zamienił Paryż na czerwoną część Manchesteru, by pod okiem Jose Mourinho odbudować potęgę Czerwonych Diabłów. W pierwszych miesiącach po transferze Ibra występował w najnowszej, jedenastej odsłonie Vaporów. Wydawało się, że wszystko wróciło do normy, jednak w październiku Szwed wrócił do adidas X 16.1 z kolekcji Stellar Pack, a obecnie gra w kolorystyce Red Limit. Czy Szwed dołączy do niemieckiego koncernu? Czy jednak powróci do Nike i modelu Vapor? Z niecierpliwością czekamy na rozwój sytuacji.

Po najlepszy sprzęt piłkarski zapraszamy na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze