Korki, które pozwolą przyspieszyć! TOP3 butów dla szybkościowców

Znowu gramy! Po ponad dwóch miesiącach przerwy wracamy do futbolu w pełnym wymiarze. Jeśli po przerwie chcesz zaimponować rywalom swoją szybkością, to mamy coś dla Ciebie!

Wszystkie buty piłkarskie znajdziesz tutaj!

Teraz niezwykle szybko, bo jakżeby inaczej, przechodzimy do TOP 3 korków dla szybkościowców!

Mizuno Morelia Neo II

Skórzane, solidne buty, a proponują je dla szybkościowców? Chyba oszaleli!

Nic podobnego! Korki japońskiej firmy Mizuno to doskonały wybór dla tych, którzy szukają przyspieszenia i dynamiki.  Ważące zaledwie 170 gramów buty to w tej chwili jedna z najlżejszych propozycji na rynku!
Dodatkowo skórzana cholewka jest bardzo cienka i daje poczucie, jakbyśmy grali niemal na boso, dzięki czemu każdy kontakt z piłką to wielka przyjemność!

Mizuno Morelia Neo II z edycji limitowanej Fernando Torresa

Jak każde skórzane buty, Mizuno Morelia Neo II potrzebują nieco czasu na “rozbicie” czyli odpowiednie dopasowanie się do stopy zawodnika. Jeśli jednak przetrwamy początkowy – być może nieco bolesny okres – i pozwolimy butom na dopasowanie się do kształtu naszej stopy, otrzymamy rewelacyjny efekt – dopasowanie, którego nie sposób podrobić.

Z czystym sercem możemy polecić je każdemu, kto poszukuje szybkości zamkniętej w najwyższej jakości skórzanej cholewce!

Wszystkie buty z linii Morelia Neo są tutaj!

adidas X19

Ten wybór nie może dziwić. Firma adidas od lat prezentuje X jako but przygotowany z myślą specjalnie o szybkościowcach. Za słowami idą czyny – grając w X19 naprawdę czuć wiatr we włosach!

Syntetyczna cholewka pozbawiona sznurowadeł (w modelu profesjonalnym i amatorskim) zapewnia bardzo dobre dopasowanie do stopy. Najważniejsze jest jednak to, że X19 został wyprofilowany tak, aby zapewniać jak najlepsze przyspieszenie, szybkość i dynamikę.

adidas X19+ z kolekcji 302 ReDirect

Buty ważące zaledwie 210 gram znalazły uznanie wśród takich sprinterów jak Salah czy Bale – jeśli więc jednym z Twoich głównych atutów jest szybkość, to X19 będzie naturalnym wyborem!

Wszystkie buty z linii X są tutaj!

Mercurial Vapor

Linia Mercurial już od ponad 20 lat jest symbolem szybkości i dynamiki. Przez lata buty z tej serii ewoluowały, ba! powstały nawet dwa rodzaje butów Mercurial – Vapor i Superfly. My zajmiemy się dziś tymi pierwszymi.

Mercurial Vapor 13 to but bliski doskonałości. Lockdown – czyli stabilizacja stopy w bucie to czysta poezja. Dzięki połączeniu Flywire’u i Flyknitu komfort użytkowania wskoczył na nieosiągalny dotąd poziom. Specjalnie zaprojektowana podeszwa pozwala na osiąganie jeszcze lepszych prędkości.

Mercurial Vapor z kolekcji zaprojektowanej dla Neymara

Możemy bez końca rozwodzić się nad zaletami Mercurial Vapor. Do ogromnej beczki miodu warto jednak dodać skromną łyżeczkę dziegciu – jest to but bardzo wąski, a co za tym idzie, nie będzie idealny dla wszystkich.

Wszystkie Mercurial Vapor są tutaj!

Jak zapewne zauważyliście, wszystkie buty w naszym zestawieniu, to tzw. low cuty, czyli buty pozbawione skarpet. Badania wykonane przez amerykańskich naukowców  ekspertów dowiodły, że to właśnie w takich butach osiąga się najlepsze wyniki szybkościowe.

A Ty, które z przedstawionych butów uważasz za najlepsze? Daj znać w komentarzu!

Komentarze