Na premierę nowej koszulki Stomilu Olsztyn na sezon 2015/16 trzeba było czekać długo. Nawet bardzo długo. Wszystko ze względu na kolejne zmiany organizacyjne w klubie. Tym razem są to zmiany na plus. Stomil stał się spółką, a do grona sponsorów dołączyło kilka renomowanych podmiotów. Widać to również po koszulkach – na strojach znalazły się m.in. logotypy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach i firmy budowlanej Przemysłówka Holding.

W stosunku do koszulki z poprzedniego sezonu 1. Ligi zmienił się również sponsor nr 1. Na trykocie nie ma już reklamy Galerii Warmińskiej, a logo miasta, które zostało głównym akcjonariuszem nowo powstałej spółki.

Zmienił się także wzór. Zarówno koszulek domowych, jak i wyjazdowych. Oba projekty są o wiele prostsze, mniej bogate w detale niż poprzednie stroje. Błękitne pasy, nawiązujące do wzoru z klubowego herbu, są nieco jaśniejsze i grubsze niż wcześniej, a każdy z nich zyskał cienkie, dodatkowe obramowanie. Trzeba przyznać, że ten subtelny zabieg dodaje nowym koszulkom świeżości.

Podobnie jest w przypadku koszulek wyjazdowych, które oparto na różnych odcieniach czerni i szarości. Niby nie są to barwy w żaden sposób związane z olsztyńskim klubem, ale wypada oddać projektantom, że rezerwowe trykoty „Dumy Warmii” wyglądają klasowo i elegancko.

Zmianie nie uległ natomiast model koszulki, na którym oparto cały projekt. Strój piłkarski Stomilu to nadal komplet RG Soda – najwyższy model stroju meczowego, produkowanego przez firmę R-GOL.com z Ostródy. To, co wyróżnia ów strój od strony technologicznej to niesamowita lekkość i zapewniająca komfort struktura materiału, którą R-GOL.com określa jako strukturę 3D. Zarówno koszulkę, jak i spodenki wyróżnia także fakt, iż oba elementy można w pełni personalizować, a wszelkie elementy graficzne zostały „wdrukowane” w materiał, dzięki czemu masa stroju nie wzrasta, a reklamy i inne nadruki nie drażnią w nieprzyjemny sposób ciał biegających w nich zawodników.

Po raz pierwszy w nowych koszulkach piłkarze Stomilu zagrali w wygranym meczu z Rozwojem Katowice (4. kolejka rozgrywek 1. Ligi, 22 sierpnia 2015). Pierwszy raz w strojach wyjazdowych olsztynianie zagrali natomiast 30 sierpnia 2015 w Suwałkach (5. kolejka rozgrywek 1. Ligi).

Na początku września firma R-GOL.com wspólnie z klubem i agencją kreatywną R e n t o n ma stworzyć multimedialny spot, promujący nowe koszulki.

Cena nowych koszulek „Dumy Warmii”, zarówno domowych, jak i wyjazdowych, to zaledwie 99 PLN brutto.

KOSZULKA DOSTĘPNA TUTAJ (KLIKNIJ!).

PG

Fot. Marcin Muryn, Emil Marecki, Łukasz Kozłowski, R-GOL.com, stomil.olsztyn.pl

Komentarze