Jakie korki na orlika? Podpowiadamy

Promienie słońca przebiły się już zza ciężkich zimowych chmur, a to oznacza jedno – przyszła wiosna, wracamy do gry! Jeśli zastanawiałeś się, jakie korki wybrać na orlika, to mamy dla Ciebie kilka rad i propozycji nie do odrzucenia!

Nie ma co przedłużać, zaczynamy z grubej rury!

adidas Mundial Team

Legenda piłkarskich boisk. But, który przez lata towarzyszy piłkarzom na każdym szczeblu i o każdych umiejętnościach. Największymi zaletami tego buta są przede wszystkim arcysolidna skórzana cholewka i wysoka jakość wykonania. Te turfy przetrzymają wszystko – począwszy od ataku atomowego na zaciętym meczu w lidze szóstek skończywszy. Ten model być może nie zachwyca ekstrawaganckim wyglądem czy innowacyjnymi technologiami, ale po wyjściu na boisku najważniejszy są umiejętności i komfort. Co prawda Mundial Team nie zagwarantują pierwszego atrybutu – choć, teraz pora na odważne wyznanie, nigdy nie widzieliśmy słabego grajka w tym modelu – ale komfort użytkowania jest porównywalny z lotem w transatlantyckiej klasie biznes. Ponadczasowe adidas Mundial Team znajdziesz tutaj.

Teraz, gdy już mamy Twoją uwagę, warto powtórzyć wiedzę na temat odpowiedniego doboru podeszwy do nawierzchni, w tym przypadku sztucznej trawy. Na boiska o syntetycznej nawierzchni najlepiej nadają się buty z podeszwą AG i TF. Podeszwa TF to popularne turfy. Podeszwa z króciutkimi gumowymi koreczkami zapewnia komfort podczas gry. Z kolei buty z podeszwą AG wyposażone są w korki podobne do tradycyjnych lanek, jednak jest ich więcej i są nieco krótsze. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym poradniku.
Wiedza zaraz okaże się przydatna, bo…

Kolejna propozycja już wychyla się zza horyzontu! Poznaj Przyszłość!

Puma Future

Nieprzypadkowo ten model nazwano tak, a nie inaczej. Puma Future to wiele innowacyjnych rozwiązań w jednym bucie. Rozwiązań, które możesz odczuć na własnej skórze, a i Twój portfel będzie zadowolony.
Po pierwsze, primo, system Netfit daje niespotykaną do tej pory możliwość zaprojektowania własnej konfiguracji sznurowania butów. Puma daje nam co prawda kilka podpowiedzi – skądinąd wiemy, że system Goal Machine ma wielu fanów – ale najwięcej frajdy przynosi własnoręczne dopasowanie sznurowadeł do swoich potrzeb. Poniżej znajdziecie proponowane przez markę Puma system wiązań.

Kolejną innowacją jest zastosowanie dwóch rodzajów korków w jednym modelu. W Puma Future znajdziemy zarówno podeszwę FG, jak i AG. I nie, nie musisz niczego demontować, jeśli będziesz chciał zagrać na orliku 😉 Takie rozwiązanie to przede wszystkim ulga dla portfela – dwa buty dostosowane do dwóch najpopularniejszych nawierzchni pozwolą zaoszczędzić kilka groszy. Dodatkowo kołnierz obecny w Puma Future pozwala, jeśli masz wysokie podbicie, grać bez sznurówek! Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec. Spójrzcie tylko na te buty!

A teraz link do butów. Może się przydać –> klik.

Nike Phantom VNM

W najnowszym bucie wyprodukowanym przez Nike znajdziesz wszystko, co przyda Ci się podczas dynamicznej gry na orliku czy w lidze szóstek. Asymetryczne wiązanie i PWRPrecision zapewni siłę i dokładność uderzenia, co w grze na małej, często bardzo zagęszczonej przestrzeni, może okazać się zbawienne w skutkach. W modelu Elite zastosowano także technologię Flyknit, co zapewnia bardzo dobre dopasowanie buta do anatomicznego kształtu stopy, a także odpowiednią cyrkulację powietrza. Innymi słowy – stopa w bucie będzie się czuć jak ryba w wodzie. PhantomVNM znajdziecie tutaj.

Mamy jeszcze jedną, może nieco mniej oczywistą propozycję, ale gwarantujemy, warto się jej przyjrzeć.

New Balance Tekela&Furon

Buty firmy New Balance coraz częściej pojawiają się na monumentalnych stadionach – wystarczy tutaj wspomnieć Sadio Mane – ale także na rozsianych po całej Polsce orlikach. Firma ze Stanów Zjednoczonych odważnie wkroczyła na rynek piłkarski i coraz wyraźnej wbija się w świadomość piłkarzy. Nic dziwnego, bo flagowe modele korków od NB – Tekala i Furon – to bardzo dobre propozycje w przystępnych cenach. Tekela to but przeznaczony dla kreatorów, królów środka pola, z kolei Furon to coś dla szybkościowców. Buty od New Balance znajdziecie tutaj.

Co sądzisz o przygotowanych przez nas propozycjach? Daj znać w komentarzu!

 

Komentarze