Jakie buty na sztuczną trawę? Sprawdź te modele!

Zdecydowana większość boisk, zwłaszcza w miastach, jest pokryta sztuczną trawą. W miejskich dżunglach próżno szukać naturalnej nawierzchni, a futbol już dawno przeniósł się na „orliki”. Warto więc dostosować się do panujących warunków i wybrać buty, w których komfort gry na sztucznym boisku będzie jak najlepsze. Prezentujemy najlepsze modele do gry na sztucznej trawie!

Na początku warto wyróżnić różnicę pomiędzy butami na trawę naturalną a sztuczną. Kluczowa jest w tym przypadku podeszwa. Buty z oznaczeniami FG, SG są przeznaczone do uprawiania futbolu na naturalnej trawie. Z kolei modele opatrzone skrótami TF i AG doskonale nadają się na sztuczne boiska. W czym tkwi różnica?

Buty na sztuczą nawierzchnie charakteryzują się o niewielkimi korkami umieszczonymi blisko siebie. Przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych w tym orlikach; AG – Sprzęt, podobnie jak turfy, przeznaczony do gry na sztucznych nawierzchniach trawiastych. Buty wyposażone są w podeszwę o korkach podobnych do tradycyjnych lanek, jednak jest ich więcej i są nieco krótsze. TF/TT – Podeszwa z króciutkimi gumowymi koreczkami. Zapewnia wysoki komfort gry oraz dobrą przyczepność na boiskach ze sztuczną trawą. Doskonale sprawdzają się również na zmrożonym podłożu

Skoro mamy już za sobą technikalia, to pora przyjrzeć się najlepszym modelom, które obecnie znajdują się na rynku!

Puma Future i Puma One

Flagowe modele od niemieckiego producenta charakteryzuje duża wygoda użytkowania. Zastosowany w Puma Future rewolucyjny system Netfit pozwala na dopasowanie sposobu sznurowania do indywidualnych potrzeb każdego zawodnika. O tym, że wymienione modele od Pumy są warte uwagi świadczy fakt, że coraz więcej zawodowych piłkarzy zwraca swoją twarz w kierunku marki o wieloletnich tradycjach. Te buty będą dobre zarówno dla młodych, jak i starszych adeptów futbolu, którzy na zielone boisko wybiegają „od czasu do czasu”. Wszystkie buty marki Puma na sztuczną murawę znajdziesz tutaj.

adidas COPA19

Jeśli masz sentyment do designu butów z minionej już futbolowej epoki, to COPA19 powstała właśnie dla Ciebie! Linia, tak dobrze znana z lat 70 na nowo podbija boiska – nie tylko te z naturalną trawą – adidas przygotował także buty z myślą o tych, którzy grają na sztucznych nawierzchniach. COPA19 na sztuczną nawierzchnie występuje w dwóch odmianach – z podeszwą TF i AG. Dla tych, którzy nie mogą rozstać się z klasycznym wyglądem butów piłkarskich – nawet na „orliku” – idealna będzie podeszwa AG, która przywodzi na myśl buty z dziecięcych marzeń! Skórzana cholewka, a także miękkie wnętrze buta zapewnią komfort gry i swobodę w użytkowaniu niezbądną zarówno w co niedzielnej lidze szóstek, jak i podczas meczów na najwyższym szczeblu!

Nike Mercurial Vapor XII i Nike Mercurial Superfly VI

Szybkość jest ważna na każdej nawierzchni i na każdym boisku. Jeśli zawsze chcesz być o krok przed przeciwnikiem, to buty z linii Mercurial będą strzałem w 10! Stworzone z myślą o szybkościowcach – w tych butach grają m.in Kylian Mbpappe i Eden Hazard – potrafią mogą przeważyć szalę zwycięstwa na Twoją stronę! Modele o najwyższym stopniu zaawansowania są wyposażone w technologię Flyknit, dzięki której struktura buta i stopa tworzą jedność, co w efekcie daje niezwykłe czucie piłki i doskonałą kontrolę. Niższe modele również kryją w sobie wiele technologicznych udogodnień, co sprawia, że Nike Mercurial Vapor i Superfly, zarówno AG, jak i TF, są doskonałym wyborem dla każdego gracza!

Buty New Balance

Jeśli do tej pory New Balance kojarzył Ci się wyłacznie z lifestylem, to pora zmienić tor myślenia! Buty piłkarskie od amerykańskiej firmy coraz częściej można spotkać na zielonych boiskach – zarówno tych naturalnych, jak i tych sztucznych. Nietrudno się jednak temu dziwić – New Balance to gwarancja jakości i komfortu, zarówno w na murawie, jak i na ulicy. Te buty to doskonałe rozwiąznie dla tych, którzy nie chcą wydać wielu pieniędzy, a jednocześnie wciąż chcą odczuwać radość z gry. Turfy New Balance w R-GOL.com to wydatek mniejszy niż 200 złotych!

Pamiętaj, odpowiedni dobór obuwia na konkretną nawierzchnię nie tylko zapewni komfort i jakość, ale także pozwoli uniknąć niektórych urazów. Nie bagatelizuj tej kwestii, jeśli masz jakieś pytanie, zadaj je w komentarzu!

Komentarze