Jakie buty dla… skrzydłowego?

Czasy, w których boczny pomocnik był przyspawany do linii bocznej, a jego jedynym zadaniem (i umiejętnością) było dośrodkowanie spod linii końcowej bezpowrotnie minęły. Dziś skrzydłowy musi być uniwersalny, a co za tym idzie potrzebuje korków, które sprawdzą się w każdej części boiska. Jeśli graszna tej pozycji to koniecznie sprawdź nasze buciane propozycje.

Nie ma sensu przedłużać, lecimy z pierwszym butem!

Nike Mercurial Superfly VI

Cristiano Ronaldo i Kylian Mbappe zapewniają, że te buty sprawdzą się na pozycji skrzydłowego. Linia Mercurial od zawsze słynęła z tego, że potrafi zadbać o piłkarzy, dla których najważniejsze są parametry szybkościowe, ale ten model przeniósł myślenie o prędkości na zupełnie inny poziom. W bucie zastosowano technologię Flyknit, która zapewnia idealne dopasowanie buta do stopy. Projektanci Nike zadbali także o odpowiednią przyczepność i zwrotność – aby usprawnić te elementy zastosowano specjalne kołki rozmieszczone w odpowiedni sposób na pięcie i przedniej części podeszwy. Znacznemu postępowi uległa także technologia ACC, czyli All Conditions Control. We wcześniejszych wersjach stanowiła ona oddzielną cienką powłokę pokrywającą cholewkę buta, ale teraz została ona zespolona ze wspomnianym wcześniej materiałem Flyknit. Wszystkie wersje kolorystyczne Nike Mercurial Superfly VI czekaja na Ciebie tutaj.

adidas X18

Na początku był chaos. Potem pojawił się X18 i chaos zapanował w szeregach obrony Twoich rywali. Lekki, ważący mniej niż 200 gram but, tworzy niemalże jedną całość ze stopą. Cieniutki materiał syntetyczny pozwala na doskonałe kontrolowanie piłki, a nieco podwyższony zapiętek imituje kołnierz i doskonale utrzymuje stopę w bucie – także w wersji pozbawionej sznurówek. Buty te posiadają też charakterystyczną dla serii X wyściółkę pięty, która skutecznie blokuje stopę w cholewce podczas gwałtownych zmian kierunku, a także niezwykle lekką podeszwę zewnętrzną SPRINTFRAME, która daje niezrównaną szybkość i przyczepność. Pytaliśmy o te buty Mohammeda Salaha – stwierdził, że dają radę 😉
Całą serię adidas X18 znajdziesz tutaj.

New Balance Furon

Unstoppable – powiedział Sadio Mane zdobywając kolejną bramkę w barwach Liverpoolu. New Balance Furon i Senegalczyk to duet marzenie dla Kloppa i duet grozy dla rywali The Reds. Aby zapewnić jak największą szybkość i swobodę w grze, model ten został wyposażony w ultralekką jednoczęściową cholewkę, zaś połączony z wierzchnią częścią obuwia język zapewnia jeszcze lepszą wygodę i dopasowanie do stopy. Podeszwę z kolei tworzy cienka płytka z systemem Fantom Fit, który ma za zadanie wspierać stopę podczas poruszania się po boisku i dodatkowo ją stabilizować, a innowacyjna pianka Revlite zapewnia amortyzację na najwyższym poziomie. Jeśli potrzebujesz prostszego opisu to służymy pomocą – to są bardzooooo dobre buty!

Szukacie butów na inną pozycję – sprawdźcie nasze poprzednie poradniki!

Buty dla bramkarza i środkowego obrońcy.
Buty dla bocznego obrońcy.
Buty dla środkowego pomocnika.

 

Komentarze