Jakie buty dla… napastnika?

W naszej serii poradników nieuchronnie zbliżaliśmy się do końca i oto jesteśmy! Dziś na tapetę weźmiemy buty dla snajperów, golleadorów, egzekutorów, czyli po prostu napastników.

Jeśli jeszcze nie czytaliście naszych poprzednich wpisów, to koniecznie się z nimi zapoznajcie!
Najlepszy korki dla bramkarza i środkowego obrońcy.
Najlepsze korki dla bocznego obrońcy.
Najlepsze korki dla środkowego pomocnika.
Najlepsze buty dla skrzydłowego.

Przypomnieliśmy co nieco, a teraz pora przejść do najświeższych wiadomości. Oto najlepsze buty dla środkowych napastników!

Puma Future

Wszyscy wzdychamy do wiązania Goal Machine…

Coś dla napastników! Asymetryczne wiązanie odsłania część buta odpowiadającej za strzały zapewniając tym samym większą kontrolę.

W tych butach brylują m.in Antoinne Griezmann czy Luis Suarez. Szczerze mówiąc nie wiemy, czy korzystają z powyższego wiązania – wiemy, że ich strzały często znajdują drogę do bramki. Puma Future z system Netfit pozwala na dowolne konstruowanie systemu sznurowania, natomiast nie jest to jedyna zaleta tego modelu. Korki niemieckiego producenta idealnie dopasowują się do kształtu stopy. Ponadto dobra informacja dla tych, którzy chcą oszczędzić nieco miejsca w piłkarskiej szafie – Puma Future posiadają zarówno podeszwę FG, jak i AG, co oznacza, że z powodzeniem można ich używać na naturalnej i sztucznej trawie. Ten model znajdziecie tutaj.

Nike PhantomVNM

Gdy w lutym tego roku pisaliśmy o Nike PhantomVNM wieszczyliśmy, że na rynku pojawił się najbardziej precyzyjny but na świecie. I nie było w tym ani krztyny nieprawdy – ten model z miejsca wdarł się do ścisłej czołówki najchętniej wybieranych korków na polskich i europejskich boiskach. PhantomVNM ma w sobie wiele nawiązań do minionych modeli Nike, m.in legendarnego T-90 Laser czy poprzednika – Hypervenoma.
Innowacyjna technologia PrecisionPWR zapewnia doskonałą kontrolę nad piłką w momencie uderzenia piłki przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej siły. Asymetryczny układ sznurowadeł ściśle współpracuje ze wspomnianym systemem. Mówiąc wprost – przy uderzeniu piłki prostym podbiciem nic na powierzchni cholewki nie zmąci jej lotu. PhantomVNM to but dla rasowych egzekutorów, którzy najlepiej czują się w szeroko pojętych okolicach pola karnego. To buty, który napastnik po prostu musi mieć!

adidas Nemeziz

Moglibyśmy napisać Messi i wszystko jasne, ale nie chcemy odczytywać gniewnych maili od Roberto Firmino czy młodziutkiego Moise Keana. Napiszemy więc co nieco o adidas Nemeziz bez podkreślania wyjątkowości graczy, którzy je noszą. To, co zwraca uwagę to specyficzny kołnierz z technologią Agility Knit 2.0. Cała cholewka tego buta przywodzi na myśl “otejpowaną” stopę – jednoczęściowa cholewka TORSION TAPE 360 AGILITY BANDAGE SYSTEM który przylega do stopy i zapewnia doskonałą mobilność oraz swobodę ruchów, a także DUAL LOCK COLLAR, czyli wysokie zakończenie cholewki gwarantujące bezpieczne dopasowanie oraz dodatkową stabilizację kostki. Jeśli więc macie problemy ze stawem skokowym to adidas Nemeziz może Wam pomóc w obronie przed kolejnymi urazami. Ten model znajdziecie tutaj.

Macie swoje ulubione buty na tę pozycję? Napiszcie o nich w komentarzach!

Komentarze