Jak właściwie dobrać rękawice bramkarskie?

Dobór rękawic bramkarskich szczególnie bez możliwości przymierzenia nie jest łatwą sprawą. W końcu stając między słupkami zależy nam na tym, by nie dopuścić do straty bramki. Odpowiednio dobrane rękawice nie tylko ułatwią interwencję, ale przede wszystkim nam dadzą komfort psychiczny i możliwość skupienia się na samej obronie.

Zacznijmy od samej budowy rękawic, a dokładniej od sposobu wykonania i jakości pianki. Kupując rękawice mamy do wyboru trzy kroje. Najpopularniejszy – Flat, gdzie szycie przebiega na zewnątrz i łączy piankę z boczną częścią rękawic. Tego rodzaju rękawice zaliczamy do rekreacyjnych, a ich cena oscyluje w okolicach 100 zł. Znajdziecie je tutaj.

Nieco wyższym modele będzie krój Negativ, w którym panele boczne i pianka są połączone wewnętrzny szyfrem. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze dopasowanie rękawicy do dłoni, dzięki czemu powinniśmy odczuć różnicę w samych chwycie. Tego typu rękawice świetnie sprawdzą się w trakcie treningu, a ich cena będzie oscylowała przy kwocie powyżej 200 zł. Szeroki wybór rękawic typu Negativ znajdziesz tutaj.

Na sam koniec zostawiliśmy rękawice profesjonalne, czyli kroju zwanym Rolfinger. Ten krój bazuje na obszyciu pianki całego palca dookoła. To znacznie koryguje chwyt oraz świetnie sprawdza się w momencie, gdy gramy na zroszonej nawierzchni. Tego typu rękawic używają zawodowcy, a ich cena może przekroczyć nawet 400 zł. Jeśli poszukujesz tego typu rękawic, wejdź tutaj.

W rękawicach bramkarskich bardzo przydatną technologią jest fingersave, czyli dodatkowe usztywniacze na palce. Dzięki niej zmniejszamy ryzyko kontuzji, co w przypadku bramkarzy jest dość częstą sprawą.

Dokonując wyboru rozmiaru ważne jest, aby sugerować się długością środkowego palca oraz obwodem dłoni. Jeśli dokładnie i prawidłowo dokonasz pomiaru, wtedy wybór rozmiaru stanie się znacznie łatwiejszy. Sugeruj się tabelą rozmiarów dostępną przy każdym z produktów.

Jeżeli pomimo naszych wskazówek masz nadal jakieś pytania, to zachęcamy do kontaktu! Sprawdź zakładkę kontakt na naszej stronie.

Komentarze