Innowacja, nowoczesność? Nie, dziękuję

Podczas gdy piłkarze, nawet ci najlepsi, prześcigają się w tym, kto założy najbardziej ekstrawaganckie buty, mistrz świata i czterokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów jest wierny modelowi, z którym od lat święci największe triumfy.

Toni Kroos wciąż, niezmiennie i zdecydowanie obstaje przy swoim – nie zmieni butów na nowsze, bardziej innowacyjne czy po prostu inne – adidas 11pro są z nim od ponad czterech lat i jeszcze go nie zawiodły. Nic więc dziwnego, że jeden z najlepszych pomocników świata nie zmienia swoich przyzwyczajeń i wciąż, z uporem maniaka, wkłada klasyczne, białe buty z trzema paskami.

Warto przypomnieć, że buty, w których Toni Kroos sięgnął po czwarte zwycięstwo w Champions League, przeznaczył na aukcję charytatywną na rzecz ciężko chorych dzieci. Wydawało się, że właśnie nadszedł czas, gdy pomocnik wyciągnie z szafy najnowszy model przygotowany specjalnie na mundial. Nic z tych rzeczy, „pod łóżkiem” Niemiec znalazł kolejny model adidas 11pro i dumnie występuje w nich na zgrupowaniu swojej reprezentacji.

Koniec końców należy pogratulować Kroosowi konsekwencji. Nie tylko tej w doborze butów, ale także w zdobywaniu kolejnych trofeów. Coś nam się wydaje, że podczas mundialu adidas 11pro znów mogą być w centrum uwagi.


Komentarze