Hat-trick po 17 minutach? Manuel Fernandes bohaterem Lokomotivu!

Czwartkowe mecze Ligi Europy nie wywołują tak wielkich emocji, jak spotkania Ligi Mistrzów, jednak na pewno nie można powiedzieć, że są to rozgrywki całkowicie pozbawione piłkarskiej wartości, grają w niej przecież tak wielkie ekipy, jak Arsenal czy AC Milan.

Zanim przejdziemy do tych dwóch wyżej wymienionych klubów, nie możemy nie zatrzymać się w Moskwie – tam miejscowy Lokomotiv pokonał gładko 3-0 czeski Zlin. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie Manuel Fernandes – doświadczony portugalski pomocnik rosyjskiego klubu. 31-letni zawodnik w swojej karierze zwiedził sporo klubów i w piłkarskim CV wpisane ma takie nazwy, jak Benfica Lizbona, Everton, Valencia czy Besiktas. W Moskwie w tym sezonie spisuje się naprawdę dobrze – strzela i asystuje całkiem regularnie, jednak mecz jego życia przypadł właśnie na drugą kolejkę fazy grupowej Ligi Europy. W starciu ze Zlinem Fernandes ustrzelił swojego pierwszego w życiu hat-tricka, a od pierwszej do trzeciej bramki minęło zaledwie… 15 minut! Portugalczyk w 2. minucie gry pewnie wykorzystał rzut karny, natomiast w 6. i 17. minucie odpowiednio precyzyjnie wykończył podania swoich kolegów i praktycznie zakończył to spotkanie. Dla grającego w butach Nike Magista Opus II Fernandesa 28 września na zawsze pozostanie w pamięci!

Swoje mecze wygrały także Arsenal i AC Milan, czyli faworyci do końcowego triumfu, choć przebieg obu spotkań bł diametralnie różny. „Kanonierzy” w wyjazdowym starciu z BATE Borysów mecz mieli pod całkowitą kontrolą – do przerwy prowadzili już 3-1 po dwóch golach Theo Walcotta (adidas X 17+ Purespeed) i Roba Holdinga (Nike Magista Obra II), a chwilę po wznowieniu gry podwyższyli wynik za sprawą Oliviera Giroud (Puma evoPower Vigor 1).

Więcej problemów mieli Włosi, którzy podejmowali mistrza Chorwacji z Rijeki. Goście niespodziewanie stworzyli Milanowi sporo problemów doprowadzając w końcówce do remisu, co zwiastowało sporą niespodziankę. Na szczęście dla gospodarzy w 94. minucie perfekcyjnym wykończeniem popisał się grający w modelu adidas X 17+ Purespeed 19-letni Patrick Cutrone i trzy punkty zostały w Mediolanie.

Strzelaj, wygrywaj, zdobywaj piłkarski szczyt – wejdź na R-GOL.com i wybierz buty, w których grają najlepsi!