FIFA 18: znamy już cały Team Of The Year!

Początek nowego roku to okres, który przyprawia wszystkich fanów o szybsze bicie serca, a wszystko to przez wybór najlepszej drużyny roku nazywanej zazwyczaj skrótowo TOTY. Od wczoraj wiemy, jak dokładnie prezentuje się Team Of The Year – przyjrzyjmy się zatem, który z producentów butów dominuje w tym zestawieniu.

Tym razem wybór najlepszej drużyny spoczywał głównie na barkach społeczności, czyli wybranych dziennikarzy, piłkarzy oraz YouTuberów – ich głosy stanowiły 60% całości, z kolei pozostałe 40% to rzecz jasna wybór samego EA Sports. Kontrowersji nie brakuje – wielu obserwujących cały proces widziałoby w zestawieniu Jordiego Albę, Antonio Valencię czy Roberta Lewandowskiego kosztem Marcelo, Alvesa czy Kane’a, jednak trzeba przyznać, że widoczna 11 jest na swoim miejsce po prostu zasłużenie.

TOTY w tym roku zostało zdominowane przez Nike, które reprezentuje aż 7 z 11 nagrodzonych zawodników: model Mercurial Vapor XI na co dzień używany jest przez Daniego Alvesa i Lukę Modricia, Magista Obra II przez Leonardo Bonucciego i Kevina De Bruyne, Tiempo Legend VII przez Sergio Ramosa, Mercurial Superfly V przez Cristiano Ronaldo, a Hypervenom Phantom III przez Harry’ego Kane’a

Odwieczny rywal Nike, czyli adidas musiał zadowolić się czterema reprezentantami wśród wyróżnionych piłkarzy. Do ich „stajni” należą David Gea, Marcelo i N’Golo Kante (cała trójka używa modelu X 17+ Purespeed), a także Leo Messi – główna twarz butów Nemeziz 17+ 360Agility.

Buty najlepszych piłkarzy według społeczności FIFA 18 znajdziecie na R-GOL.com.

 

Komentarze