Ekstraklasa goli – 1 kolejka

Pamiętacie nasze niedawne Mistrzostwa Marek? Formuła, która przypadła do gustu klientom będzie kontynuowana! Po każdej kolejce Lotto Ekstraklasy podsumujemy jakie modele korków ubierali strzelcy goli. Po zakończeniu rundy jesiennej sezonu skrupulatnie sprawdzimy, który but najczęściej był odnotowany w naszym rankingu, a następnie przygotujemy dla Was specjalną zniżkę.

Dziś przyjrzymy się zmaganiom w inauguracyjnej kolejce Lotto Ekstraklasy. W nowym sezonie zabrakło miejsca dla Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Najlepszymi w 1 lidze okazały się Arka Gdynia i Wisła Płock, które uzupełniły ligową stawkę.

Wisła Płock 2-1 Lechia Gdańsk

Powracająca po 9 latach na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce Wisła Płock przywitała Ekstraklasę na własnym stadionie meczem z Lechią Gdańsk. Przyznać należy, że zrobiła to w najlepszy z możliwych sposobów, pokonując stawianą w roli faworyta drużynę trenera Piotra Nowaka. Co prawda początek spotkania należał do gdańszczan, co znalazło odzwierciedlenie w golu Marco Paixao (Nike Mercurial Vapor XI), ale później strzelali już tylko miejscowi. Najpierw po świetnym dośrodkowaniu Dominika Furmana, do siatki trafił debiutujący w Ekstraklasie Przemysław Szymiński (Nike Tiempo Legend VI), a w drugiej połowie wynik ustalił wspomniany Furman (Adidas Ace 16.1), który sprytnie wykończył rzut karny.

Śląsk Wrocław 0-0 Lech Poznań

Podbudowany zdobyciem Superpucharu Polski Lech Poznań z pewnością liczył na zwycięskie otwarcie w nowym sezonie. Mecz ze Śląskiem Wrocław okazał się jednak mało porywający. Podbramkowych akcji było jak na lekarstwo, a w dodatku nie padła ani jedna bramka.

Ruch Chorzów 2-1 Górnik Łęczna

Ruch młodzieżą stoi – tak mogą mówić kibice klubu ze Śląska po meczu z Górnikiem Łęczna. Najpierw wynik spotkania otworzył Jakub Arak (Adidas X 15.1), który do Chorzowa trafił z sąsiedzkiego Sosnowca, gdzie snajperskimi umiejętnościami wyróżniał się w drużynie tamtejszego Zagłębia. W końcówce spotkania najsprytniejszy w polu karnym okazał się Bartosz Śpiączka (Nike Mercurial Vapor IX), który wyrównał stan spotkania. Kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się podziałem punktów, piłkę w bramce Sergiusza Prusaka umieścił reprezentant Polski – Mariusz Stępiński (Adidas X 16+ Purechaos).

Wisła Kraków 2-1 Pogoń Szczecin

Powrót trenera Kazimierza Moskala, tym razem w roli szkoleniowca Portowców, nie był udany. Już w 3 minucie meczu, świetnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Patryk Małecki, którego podanie wykończył niezawodny Paweł Brożek (Nike Mercurial Vapor XI). Jeszcze przed przerwą bramkę na 1-1 strzeli Jarosław Fojut (Mizuno Morelia Neo Japan), który wykorzystał niepewne wyjście Michała Miśkiewicza. Na 10 minut przed końcem spotkania, z rzutu wolnego idealnie trafił Rafał Pietrzak (Adidas X 16+ Purechaos) dając Wiśle 3 punkty.

Legia Warszawa 1-1 Jagiellonia Białystok

O nie najlepszej dyspozycji na starcie sezonu mistrza Polski mówi się od jakiegoś czasu. Pierwsza połowa przeciwko Jagiellonii Białystok zupełnie temu zaprzeczyła. Legioniści raz za razem nękali Mariana Kelemena, aż wreszcie za sprawą Michaiła Aleksandrowa (Nike Mercurial Vapor XI) wyszli na prowadzenie. Później warszawianie wyhamowali, a inicjatywę przejęła Jagiellonia, która po golu Fedora Cernycha (Nike Mercurial Vapor X) doprowadziła do wyrównania.

Zagłębie Lubin 4-0 Korona Kielce

Złe dobrego początki – takiej myśli muszą być piłkarze Korony Kielce, którzy zostali wręcz zgnieceni przez Miedziowych w 1 kolejce Lotto Ekstraklasy. Aż 4 gole, wszystkie w pierwszej połowie, a worek z bramkami rozwiązał się już w 1 minucie meczu. Na listę strzelców wpisali się: Łukasz Piątek (Nike Tiempo Legend V), Krzysztof Janus (Puma evoSpeed 1.5), Maciej Dąbrowski (Adidas Predator Instinct) oraz Krzysztof Piątek (Adidas X 16+ Purechaos).

Cracovia Kraków 5-1 Piast Gliwice

Odejście Radoslava Latala na chwilę przed pierwszym meczem Lotto Ekstraklasy w nowym sezonie nie zwiastowało niczego dobrego dla drużyny Piasta w starciu z Cracovią. Już w 4 minucie meczu wynik spotkania otworzył Miroslav Covilo (Adidas X 15.1), a na minutę przed końcem pierwszej części gry trafił Mateusz Szczepaniak (Adidas X 16+ Purechaos). W drugiej połowie na listę strzelców po stronie krakowian wpisali się jeszcze Deleu (Nike Tiempo Legend VI), ponownie Covilo oraz Marcin Budziński (Nike Mercurial Vapor X). W drużynie z Gliwic do siatki rywala trafił jedynie Bartosz Szeliga (Adidas X 16+ Purechaos).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 Arka Gdynia

Najdłużej na rozpoczęcie sezonu 2016/2017 czekały Termalica i beniaminek Lotto Ekstraklasy – Arka. Powrót Gdynian do elity okazał się pechowy. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego nie sprostali drużynie z Małopolski i przegrali 2-0. W pierwszej połowie meczu bramkę dla niecieczan strzelił Vladislavs Gutkovskis (Adidas X 15.1)wykorzystując przypadkowe zagranie Davida Guby, a w drugiej części wynik ustalił debiutujący w Termalice Samuel Stefanik (Nike Mercurial Vapor X).