Ekstraklasa goli, sezon 17/18 – 26. kolejka

Po graniu w środku tygodnia piłkarze Lotto Ekstraklasy musieli szybko nabrać sił, bo w weekend czekała ich kolejna bitwa o ligowe punkty. Sprawdźcie, jak w 26. kolejka wpłynęła na zestawienie “Ekstraklasy goli”.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-2 Wisła Płock

W ostatnich spotkaniach zespół z Niecieczy punktował, jednak w piątkowy wieczór nie poradził sobie z Wisłą Płock. Gospodarze przegrali 1-2, choć już od 9. minuty to oni byli na prowadzeniu po tym, jak piłkę do siatki skierował Samuel Stefanik (Nike Mercurial Vapor XII). Bruk-Bet już więcej nie strzelał, z kolei “Nafciarze” owszem – najpierw ładnym strzałem wyrównał Semir Stilic (Puma evoSpeed SL-S), a na 7 minut przed końcem wynik ustalił Giorgi Merebaszwili (Nike Mercurial Superfly V).

Zagłębie Lubin 0-0 Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław 0-0 Sandecja Nowy Sącz

Korona Kielce 0-0 Pogoń Szczecin

Piast Gliwice 0-3 (wo) Górnik Zabrze (na boisku: 1-0)

Mecz Piasta i Górnika został przerwany w 81. minucie z powodu zamieszek na trybunach, przez co wynik został ostatecznie zweryfikowany na walkower dla Górnika (choć te trzy punkty zabrzanom i tak odebrano). Na boisku było 1-0, dlatego uznaliśmy, że musimy do naszej klasyfikacji dodać gola strzelonego w 49. minucie przez Mateusza Szczepaniaka (adidas X 17.1).

Cracovia Kraków 2-1 Arka Gdynia

W meczu przyjaźni pomiędzy Cracovią i Arką lepsi okazali się podopieczni Michała Probierza, którzy w tym roku ulegli tylko Jagiellonii Białystok. Gospodarze na prowadzenie wyszli tuż przed końcem pierwszej połowy – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył nie kto inny, jak Miroslav Covilo, a strąconą przez niego piłkę z bliska do bramki wbił Michał Helik (Nike Tiempo Legend VII). Arka wyrównała niecały kwadrans po wznowieniu gry, a autorem gola na 1-1 był Siergiej Kriwiec (Nike Mercurial Vapor XI), którego strzał odbił się od jednego z obrońców i zmylił bramkarza Cracovii. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało jednak do “Pasów” – w 89. minucie walkę o górną piłkę wygrał Krzysztof Piątek (adidas X 17+ Purespeed) i golkiper z Gdyni nie miał szans na skuteczną obronę.

Legia Warszawa 2-1 Lech Poznań

Niedzielny hit sezonu nie zawiódł – były w nim emocje, piękne akcje i, przede wszystkim, bramki. Legia wynik otworzyła bardzo szybko, bo już w 2. minucie świetne podanie z głębi pola przejął Marko Vešović (adidas X 17.1), który umieścił futbolówkę w siatce Lecha. “Kolejorz” nie złożył broni, ale zaciekle walczył o wyrównanie i jego starania znalazły w końcu wymierny skutek. Bardzo ładną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Mihai Răduț, a jego idealne podanie na bramkę zamienił Christian Gytkjær (Nike Mercurial Vapor XII). To nie był jednak koniec emocji tego dnia – w 86. minucie gospodarze otrzymali rzut karny za zagranie ręką jednego z obrońców z Poznania, a precyzyjne uderzenie z 11 metrów Michała Kucharczyka (Nike Mercurial Vapor X) dało Legii upragnione zwycięstwo z odwiecznym rywalem.

Jagiellonia Białystok 2-0 Wisła Kraków

Jagiellonia idzie jak burza i odznacza w notesie kolejnego rywala! Tym razem o mocy zespołu Ireneusza Mamrota przekonała się Wisła Kraków, która poległa w Białymstoku 0-2. Wynik spotkania w 40. minucie otworzył Przemysław Frankowski (Nike Mercurial Vapor XII), który wykończył ładną akcję na lewym skrzydle, natomiast drugie trafienie to dzieło Nemanji Mitrovicia (adidas ACE 17.1), który idealnie uderzył piłkę głową po zagraniu z rzutu rożnego.