Ekstraklasa goli, sezon 17/18 – 25. kolejka

W środku tygodnia Lotto Ekstraklasa nie przewidywała odpoczynku – we wtorek i środę zawodnicy musieli wyjść na plac gry i stoczyć walkę o kolejne ligowe punkty. Zobaczcie, które modele butów gwarantowały największą skuteczność!

Lechia Gdańsk 2-2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Kłopotów Lechii ciąg dalszy – wszyscy w Gdańsku liczyli, że ich ekipa w końcu zdobędzie trzy punkty i pewnie pokona targaną wewnętrznymi problemami Niecieczę. Prawie się udało – Lechia do 90 minuty prowadziła, ale nie potrafiła tego utrzymać, bo w doliczonym czasie piłkę do siatki wepchnął Joona Toivio (Nike Tiempo Legend VII). Wcześniej Bruk-Bet Termalica wyszła na prowadzenie po golu Romana Gergela (Nike Mercurial Superfly IV), ale gospodarze za sprawą Marco Paixao (Nike Mercurial Vapor XII) i Adama Chrzanowskiego (Nike Mercurial Superfly VI) odrobili straty i zmierzali po wyczekiwany komplet punktów. Niestety, w Gdańsku na pełną pulę trzeba będzie jeszcze poczekać.

Wisła Płock 0-1 Cracovia Kraków

Wisła Płock gra seriami – najpierw na start wiosny wygrała dwa mecze z rzędu, a teraz zanotowała drugą z rzędu porażkę. Tym razem lepsza od „Nafciarzy” okazała się Cracovia, która wygrała skromnie 1-0. Jedynego gola w tym meczu zdobył najskuteczniejszy gracz „Pasów”, czyli Krzysztof Piątek (adidas X 17+ Purespeed).

Sandecja Nowy Sącz 0-1 Zagłębie Lubin

Coraz dalej od utrzymania się w Lotto Ekstraklasie jest beniaminek z Nowego Sącza, który kolejny raz stracił ligowe punkty. Tym razem lepsi od Sandecji okazali się piłkarze Zagłębia Lubin, którzy wygrali 1-0 po golu Kamila Mazka (Nike Mercurial Superfly V).

Legia Warszawa 0-2 Jagiellonia Białystok

To był prawdziwy test dla Jagiellonii, bo po serii ligowych zwycięstw przyszło jej zmierzyć się z Legią. Podopieczni Ireneusza Mamrota spisali się znakomicie, bo pokonali faworyzowanych gospodarzy i pokazali, że na pewno należy liczyć ich jako kandydatów do mistrzostwa. Wynik spotkania otworzył Arvydas Novikovas (Nike Mercurial Superfly V), który wykorzystał rzut karny, a w 88. minucie gry rezultat ustalił strzałem głową Karol Świderski (Nike Mercurial Vapor XI).

Arka Gdynia 0-0 Piast Gliwice

Górnik Zabrze 0-0 Pogoń Szczecin

Lech Poznań 2-1 Śląsk Wrocław

Kibice w Poznaniu na emocje musieli czekać aż 80 minut, jednak było warto, bo końcówka starcia Lecha ze Śląskiem byłą naprawdę emocjonująca. „Kolejorz” wyszedł na prowadzenie po debiutanckim golu Ołeksija Chobłenki (Nike Mercurial Superfly V), jednak już dwie minuty później wrocławianie wyrównali za sprawą Marcina Robaka (Nike Hypervenom Phantom III) i wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami. Lech grał jednak do końca i zdołał wyszarpać przyjezdnym wygraną, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Christian Gytkjaer (Nike Mercurial Vapor XII).

Wisła Kraków 1-1 Korona Kielce

Już do przerwy wynik rozstrzygnęli między sobą piłkarze Wisły Kraków i Korony Kielce. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, dla których gola zdobył Jacek Kiełb (Nike Mercurial Vapor XI), jednak 17 minut później do wyrównania doprowadził Jesus Imaz (Nike Mercurial Vapor XI).