Ekstraklasa goli, sezon 17/18 – 21. kolejka

Za nami ostatnia w tym roku kolejka Lotto Ekstraklasy. Jak co tydzień, nie obyło się bez niespodzianek i nagłych zwrotów akcji, dlatego też warto sprawdzić, jak wygląda nasz ranking na początku zimowej przerwy.

Korona Kielce 1-1 Piast Gliwice

Zawodnicy z Kielc po świetnym okresie złapali solidną zadyszkę i z pewnością cieszą się, że runda jesienna dobiegła końca. Na sam koniec Korona zaledwie zremisowała z Piastem Gliwice, czyli jedną z najsłabszych ekip tego sezonu. Wynik rozstrzygnął się w ostatniej części spotkania – najpierw w 85. minucie bramkę dla Piasta zdobył Konstantin Vassiljev (Nike Tiempo Legend VII), a chwilę przed końcem regulaminowego czasu wyrównał Nika Kaczarawa (adidas X 17+ Purespeed)

Śląsk Wrocław 1-0 Jagiellonia Białystok

Arkadiusz Piech robi co może i kolejny raz trafia do siatki – w trzech ostatnich meczach zdobył on aż cztery gole. Tym razem jego bramka dała Śląskowi niezwykle potrzebny komplet punktów, a łatwo nie było – Jagiellonia to w tym sezonie absolutna czołówka ligi. Grający w modelu Nike Mercurial Vapor XI Piech zdobył gola w 53. minucie gry, kiedy to świetnie urwał się defensorom „Jagi” i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę przy krótkim słupku bramki Pawełka.

Pogoń Szczecin 1-0 Arka Gdynia

Pogoń w końcu wzięła się do roboty i zaczęła wygrywać! Tym razem „Portowcy” pokonali na własnym terenie kolejną ekipę z Trójmiasta, czyli Arkę Gdynia. Jedynego gola w tym ważnym dla gospodarzy meczu zdobył niezawodny Adam Frączczak (Nike Mercurial Superfly V), który z bliska wbił piłkę do pustej bramki. Pogoń jeszcze nie składa broni i na wiosnę powalczy o utrzymanie!

Sandecja Nowy Sącz 2-2 Lechia Gdańsk

Targana wewnętrznymi problemami Lechia kolejny raz traci punkty z niżej notowanym rywalem – tym razem do Gdańska piłkarze wrócili z zaledwie jednym „oczkiem”. Dość szybko na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Kolew (Nike Mercurial Vapor XI), jednak najpierw wyrównał Flavio Paixao (Nike Mercurial Superfly V), a później gola na 2-1 po świetnej akcji zdobył João Oliveira (Nike Mercurial Vapor XI). Goście nie byli skoncentrowani do ostatniego gwizdka arbitra, co wykorzystała Sandecja – rzutem na taśmę w 90. minucie zdobył Patrik Mraz (Nike Mercurial Vapor XI).

Legia Warszawa 0-2 Wisła Płock

Sensacja stała się faktem – Wisła po 17 minutach prowadziła w Warszawie już 2-0 i do końca nie dała sobie wbić choćby kontaktowego gola. Wynik otworzył w 10. minucie Niko Varela (Puma evoSpeed SL-S), natomiast siedem minut później swój zespół dobił wracający po kontuzji Jakub Czerwiński (Mizuno Morelia Neo II), który wpakował piłkę do własnej bramki.

Lech Poznań 3-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Lech postanowił, że wykorzysta potknięcia swoich rywali i da im poczuć swój oddech na plecach. „Kolejorz” wygrał niedzielne spotkanie 3-1, a bohaterem Poznania został Christian Gytkjær (Nike Mercurial Vapor XI) – autor wszystkich trzech bramek. Jedynego gola dla gości zdobył ukraiński defensor, Artem Putiwcew (Mizuno Morelia Neo II).

Wisła Kraków 1-2 Zagłębie Lubin

Wisła nie zdołała podtrzymać dobrej passy i po efektownej wygranej w derbach z Cracovią musiała uznać wyższość Zagłębia Lubin. Mecz ten był pojedynkiem czołowych snajperów, bo naprzeciw siebie stanęli Carlitos (Nike Mercurial Vapor XI) i Jakub Świerczok (Nike Hypervenom Phantom III) i obaj nie zawiedli swoich zespołów – zarówno Hiszpan, jak i Polak trafili do siatki. Świerczoka w poniedziałek wsparł jeszcze Ľubomír Guldan (Nike Mercurial Vapor XI) i dzięki temu „Miedziowi” przywieźli z Krakowa komplet punktów.