Ekstraklasa goli, sezon 17/18 – 20. kolejka

Kluby Lotto Ekstraklasy nie marnują czasu i przed końcem roku grają także w środku tygodnia! W ligowej tabeli nastąpiły przetasowania, czas więc sprawdzić, czy coś zmieniło się również w naszym rankingu.

Jagiellonia Białystok 5-1 Korona Kielce

Po efektownej wygranej z Legią z Korony Kielce kompletnie zeszło powietrze – dotkliwa porażka w Białymstoku była trzecim meczem bez zwycięstwa. „Jaga” szybko wyszła na prowadzenie za sprawą Novikovasa (Nike Mercurial Superfly V), ale dziesięć minut później wyrównał Jacek Kiełb (Nike Mercurial Vapor XI). To było jednak wszystko na co było stać gości – dalej strzelali już tylko podopieczni Ireneusza Mamrota. Co ciekawe, trzy z czterech bramek zdobyli byli piłkarze Korony – dwie Łukasz Sekulski (Nike Mercurial Vapor X) oraz jedną Bartosz Kwiecień (Nike Tiempo Legend VI). Czwartego gola dołożył jeszcze Karol Świderski (Nike Mercurial Vapor XI) i pogrom w Białymstoku stał się faktem.

Piast Gliwice 0-1 Legia Warszawa

Skromnie, ale skutecznie. Legia wykonała swój plan i pokonała walczącego o każdy punkt Piasta Gliwice, dzięki czemu przynajmniej na moment wskoczyła na fotel lidera. Gola na wagę niezwykle cennych trzech oczek zdobył z rzutu karnego Guilherme (Nike Mercurial Superfly V), którego przy Łazienkowskiej na wiosnę nie zobaczymy.

Arka Gdynia 1-0 Górnik Zabrze

Cała Warszawa trzymała kciuki za Arkę, która walczyła z rewelacją sezonu z Zabrza. Gospodarzom udało się rzutem na taśmę zdobyć zwycięskiego gola, przez co na fotel lidera kosztem Górnika wróciła Legia. Decydujące trafienie zaliczył w 90 minucie Damian Zbozień (Nike Tiempo Legend VII), który dobił z bliska strzał Rubena Jurado.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-1 Śląsk Wrocław

Szósta wyjazdowa porażka najprawdopodobniej będzie ostatnią, jaką zespół poniesie za kadencji Jana Urbana. Gospodarze wyprowadzili we wtorek dwa szybkie ciosy i po 20 minutach prowadzili już 2-0 po golach Gabriela Iancu (Nike Mercurial Vapor X) i Samuela Stefanika (Nike Mercurial Vapor XI). Śląsk odpowiedział po przerwie golem Arkadiusza Piecha (Nike Mercurial Vapor XI), jednak tego dnia było to wszystko, na co było stać zespół z Wrocławia.

Lechia Gdańsk 1-3 Pogoń Szczecin

W końcu nastąpiło przełamanie Pogoni! Lechia pokazała, że jest zespołem nieobliczalnym i niestabilnym, bo jest w stanie z każdym wygrać, ale też z każdym przegrać. Dla szukającej ucieczki z dna tabeli Pogoni dwa gole zdobył Adam Frączczak (Nike Mercurial Superfly V), a trzeciego dołożył zbierający w tym sezonie dobre recenzje Jakub Piotrowski (adidas Nemeziz 17.1). Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył niezawodny Marco Paixao (Nike Mercurial Vapor XI)

Zagłębie Lubin 0-0 Lech Poznań

Wisła Płock 2-2 Sandecja Nowy Sącz

Remisowe starcie Wisły i Sandecji rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Już w 2. minucie goście prowadzili 1-0 po golu Kolewa (Nike Mercurial Vapor XI), ale kolejne dwa gole zdobyli gospodarze za sprawą Damian Szymańskiego (Mizuno Morelia Neo II) i Giorgi Merebaszwiliego (Nike Mercurial Superfly V). Nowosączanie nie odpuścili i zdołali doprowadzić do wyrównania, a autorem decydującej o podziale punktów bramki był Adrian Danek (adidas X 15.1).

Cracovia Kraków 1-4 Wisła Kraków

Znacznie lepiej poradziła sobie druga Wisła, czyli ta z Krakowa, która pokonała wysoko Cracovię w derbowym pojedynku i sprawiła, że gorąco było nie tylko na trybunach. Bramki dla „Białej Gwiazdy” zdobyli Marcin Wasilewski (Nike Mercurial Vapor X) oraz hiszpański duet Jesus Imaz (dwie, Nike Mercurial Vapor XI) – Carlitos (Nike Mercurial Vapor XI). Honorowe trafienie dla będącej w strefie spadkowej Cracovii zdobył pod koniec meczu Michał Helik (Nike Tiempo Legend VII).